Koronavirüs salgınının kısa sürede kontrol altına alınması ve yaşamın normale dönmesi için vatandaşlara mümkün olduğunca evden çıkmamaları konusunda çeşitli uyarılar yapılıyor. Bu süreç içerisinde evde kalan vatandaşların telefon kullanım oranları da arttı. Bir telefon operatörü olan Vodafone, yaptığı değerlendirmelerde salgın döneminde hem kullanıcı sayısı olarak hem de dijital etkileşim olarak büyük bir başarıya imza atıldığı ve rekor kırıldığı belirlendi.

Vodafone bir telefon operatörlüğü hizmetinden daha fazlası olarak hizmet vermeye devam ediyor. Pek çok yan uygulaması bulunuyor. Vofadone Türkiye, Vodafone Yanımda, Online Self Servis ve Vodafone Tv gibi pek çok uygulaması bulunuyor. Dijital kanalları üzerinden işlem yapan ve hizmet alan pek çok kullanıcısı bulunuyor. Son dönemlerde evde kalan vatandaşların uygulamalara ve dijital kanallara olan ilgisi de arttı. Dijital kanalları çeşitli amaçlar için kullanan abone sayının 16 milyona ulaştığı belirlendi.

Daha İyi Hizmet İçin Çalışmalar Gece Gündüz Devam Ediyor

Etkileşim sayısında da ciddi bir artış gözlemlendi. Dijital etkileşimlerin bu süreçte 640 milyona kadar çıkması dikkatlerden kaçmadı. Uygulamalar bazında değerlendirildiği zaman Vodafone Yanımda mobil hizmetlerinin kullanımı yüzde 15 oranında arttı. Vodafone Yanımda web sayfasına ise yüzde 35 daha fazla giriş yapıldı. Müşterilerin dijital kanallar üzerinden yaptıkları işlemlerin oranları yüzde 39 oranında arttı. Mobil trafik üzerinde yüzde 13, sabit trafik üzerinde ise yüzde 21 oranında artış yaşandığı öğrenildi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı süreç hakkında açıklamalarda bulundu:

‘İnsanların evde olduğu bu dönemlerde üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Evde çalışan ve eğitim gören kişi sayısı yükseldi. Online alışverişler ve sosyal medya platformlarına olan ilgi arttı. İnternet temel bir ihtiyaç olarak görülüyor. Sorumluluklarımızın farkındayız ve gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz’

Vodafone Yanımda uygulaması ise sunmuş olduğu kolaylıklar ve ayrıcalıklar ile yapılan değerlendirmelerde yılın uygulaması seçilmişti.  

isbilgisi.com