Koronavirüs salgını kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı. Mücadele küresel çapta devam ederken, insanların tercihlerinde de bazı değişikliklerin yaşanmasına neden oldu. Salgın döneminde sosyal izolasyon sağlayan pek çok insan şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçmak istiyor. Vatandaşların ev tercihlerinde bu süreçte radikal değişiklikler yaşandı. Daha önce şehrin merkezinde olmak isteyen pek çok kişi artık daha uzak ve sakin bölgelerde bahçeli ev arayışına girdiler.

Küresel bir salgın olan koronavirüs sonrasında insanlar kendilerini ve ailelerini korumak için tercihlerinde önemli değişiklikler yaptılar. Kalabalıktan daha uzak kalmak için şehir dışında ya da daha sakin bölgelerde bahçeli ve müstakil ev arayışının arttığı belirlendi.

Bahçeli Ev Fiyatlarında Yükseliş Kaçınılmaz Oldu!

Vatandaşların bahçeli ve mümkünse müstakil ev arayışlarının artması, taleple birlikte fiyatlara da yansıdı. Yapılan değerlendirmelerde salgın öncesine göre bahçeli ve müstakil ev fiyatlarının yüzde 25 oranında arttığı belirlendi.

Sadece halk değil ünlü isimlerde artık şehrin kalabalığından kaçmaya çalışıyorlar. Ege bölgesi pek çok kişinin gözdesi haline geldi. Salgının uzun süreceği ve tekrarlayacağı yönünde çeşitli açıklamaların yapılması, süreci kalabalıktan uzak izole ve rahat geçirmek isteyen pek çok kişiyi harekete geçirdi. Ege bölgesinde bulunan taş evler özellikle pek çok ünlü isim tarafından satın alındı. Salgın sona erdikten sonra da daha fazla doğayla iç içe olmak isteyecekleri, izolasyon mantığının devam edeceğini ve bahçeli evlere olan ilginin devam edeceği düşünülüyor.