Koronavirüs salgını tüm dünyada insanların evde kapanmalarına neden oldu. Sosyal mesafe ve izolasyonun vurgulandığı bu dönemde pek çok kişi sevdiklerini görememenin üzüntüsünü yaşıyor. Salgın döneminde yüzü gülen şirketlerin de bulunduğu açıklandı. Bu dönemde pek çok kişi sevdikleriyle, iş arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle görüntülü olarak iletişime geçmek zorunda kaldı.

Teknolojinin ilerlemesi artık görüntülü konuşmaların kalabalık bir şekilde yapılmasını da sağlıyor. Son dönemlerin en popüler teknolojik iletişim uygulamalarından birisi de Zoom oldu. Pek çok kişi uygulama hakkında bir fikir sahibi değilken, şimdilerde en büyük kullanıcılarından biri haline geldi.

Zoom Uygulamasının Hisse Değerleri Tavan Yaptı!

Kaliforniya merkezli bir uygulama şirketi olan Zoom, bu süreçte hızla büyümeye başladı. Başarılı bir girişim olarak tanımlanırken ilk kez ABD borsasında halka açıldı. Yapılan çalışmaların sonucunda halka arzı 36 dolardan yapılmış oldu. Haftalık borsa değerlerinde kapanışta 9 milyar dolar değerlik bir piyasa değerine ulaşmayı başardı. Salgın döneminde pek çok şirket zarar açıklarken Zoom piyasa değeri ile 45 milyar dolara kadar çıkmış oldu.

Ancak ilginç bir şekilde isim benzerliği olan Zoom Technologies Inc. Firmasının da süreçten karlı çıktığı belirlendi. Telefon parçası üreten Pekin merkezli firmanın, isim benzerliği nedeniyle hisselerinin yükselişe geçtiği öğrenildi. Şirketin hisseleri yıl başında 2 dolar civarındayken bir ara 20 doların üzerine çıktı. Ancak isim benzerliği durumunun anlaşılması üzerine yeniden düşüşe geçti. Şimdiler de 1 dolar civarında olduğu açıklandı.  

isbilgisi.com