Koronavirüs salgınının etkileri tüm dünyada ses getirmeye devam ediyor. Büyük ülkelerin ekonomilerinde de çeşitli daralmalar meydana geldi. Salgın nedeniyle ülkeler çeşitli önlem paketleri açıklamaya başladılar. Bu sayede ekonomiyi ayakta tutmak için büyük çaba gösteriyorlar. Yaşanan salgın kısa sürede dengelerin değişmesini sağladı.

Küresel çapta zengin isimler arasında da bazı dengesizlikler meydana geldi. Dünyanın en zengin isimleri listesinde de bazı değişiklikler meydana geldi.

En Zengin İsim Servetini Katlamaya Devam Etti!

Milyarderler endeksi listesine göre e ticaret devi Amazon’un kurucusu ve patronu olan ABD’li Jeff Bezos’un şanslı isimlerden olduğu ortaya çıktı. Yıl başından bu yana online alışverişin patlama noktasına gelmesi üzerine ünlü milyarder servetine 28.7 milyar dolar daha kattı. Bu sürecin sonunda güncel servetinin 144 milyar dolar olduğu ortaya çıktı.

Pek çok ülkenin ekonomik daralma yaşadığı, yeni iflasların gerçekleştiği bu süreç içerisinde Jeff Bezos servetine yenilerini ekleyerek adını listenin başında korumayı başardı.

En Çok Servet Kaybeden İsim Bernard Arnault

Koronavirüs salgınının en çok etkilediği isimlerden birisi ise Fransa’da ve Avrupa’da serveti ile tanınan Arnault oldu. Gucci ve Louis Vuitton gibi ünlü markaların sahibi olan tanınmış milyarder kayıplarıyla rekor kırdı. Servet kaybı incelemesi yapıldığı zaman sıralamada ilk sırayı aldı.

Daha önce yapılan değerlendirmelerde dünyanın en zengin üçüncü ismi seçilmişti. Salgın döneminde ortaya çıkan zarar miktarının 26,4 milyar dolar olduğu açıklandı. Servetinin erimesinin ardından toplam serveti 78,9 milyar dolar oldu.

isbilgisi.com