Türkiye'de koronavirüs aşısı ile alakalı olarak son günlerde çok büyük tartışmalar yaşanıyor. Aşıya yönelik olumsuz tavır takınan vatandaşların bir kısmı yoğun eleştiriler ile karşı karşıya kalırken dünyadan koronavirüs aşısı ile alakalı kötü haberler gelmeye devam ediyor.

KORONAVİRÜS AŞISI OLDU KALP KRİZİ GEÇİRDİ!

Pfizer/BioNTech tarafından üretilen koronavirüs aşısının yan etkileri yine gündem oldu. İsrail Sağlık Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapılarak İsrail'de Pfizer/BioNTech koronavirüs aşısı olan 75 yaşındaki bir kişinin aşının ilk dozunu aldıktan 2 saat sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği açıklandı. Hayatını kaybeden kişinin daha önceden kapl rahatsızlığı bulunduğu da ifade edildi.

İSRAİL ARAŞTIRMA YAPACAK!

İsrail Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı ile kalp krizi arasında bir bağ olup olmadığını araştırmak için bilimsel bir heyet kurup çalışma yapma kararı aldı. İsrail'de bugüne kadar 379.000 kişi koronavirüs aşısı oldu.

İsrail koronavirüs aşısı için Pfizer/BioNTech şirketleriyle anlaşma sağlamış ve 8 milyon doz koronavirüs aşısı satın almıştı. 9 milyona yakın nüfusu bulunan İsrail'in tüm vatandaşlarına aşı yaptırmak için yoğun bir çalışma içerisinde bulunduğu biliniyor.

Türkiye geçtiğimiz günlerde Pfizer/BioNTech firmasıyla geçtiğimiz günlerde koronavirüs aşısı için anlaşma imzalamıştı. Henüz bu aşılar Türkiye'ye gelmedi. Türkiye'de ilk uygulanacak olan aşılar Çin aşısı olacak.

isbilgisi.com