Ana Sayfa EKONOMİ Köprü Cezalarının İade Başvuru Son Günü 28 Şubat

Köprü Cezalarının İade Başvuru Son Günü 28 Şubat

Köprü cezalarının iade başvuruları için son gün 28 Şubat, iade ödemeleri de Mart ayınca yapılacak.

12
0
Paylaş

15 Temmuz şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden araç sınıflandırılması ile yasak geçişler nedeniyle ödenen idari para cezalarını iadesi için başvuru süresi 28 Şubat’ta bitiyor.

Köprü geçiş ihlalleri nedeniyle kesilen para cezalarının iadesi için son başvuru tarihi 28 Şubat’ta bitiyor. Düzenleme 2 Kasım 2016 31 Aralık 2018 dönemini kapsıyor. Bu köprülerde yasak olduğu halde geçiş yapılması nedeniyle ödenen idari para cezalarını kapsadığını söylemekte yarar var söz konusu geçişler için idari para cezası verilmesi gereken kişileri kapsamayacak. Bu kişilerden tahsil edilen idari para cezası tutarlarının iadesi sağlanacak. Konuyla alakalı Karayolları Genel Müdürlüğü kesinleşmiş ve ödenmemiş idari para cezalarının takip için vergi dairelerine bildiri yapmayacak.

Ödemelerini vergi dairesine banka ya da PTT yapmış kişiler vergi dairelerine başvuru yapmak zorunda ödemelerini karayolu genel müdürüne yapmış kişiler ise sanal pos üzerinden ya da Genel Müdürlük adına açılmış posta çeki hesabına ödeme yapmışlarsa Ankara Veraset ve Harçlar Vergi Dairesine göndermek üzere yine en yakın vergi dairesine başvurmaları gerekiyor. Başvurular dilekçe ile gerçekleşecek ve en yakın vergi dairesine 28 Şubat’a kadar yapılacak.

Doğrudan ilgili muhasebe birimlerine ödeme yapanlar da yine aynı dilekçe ile başvuru yapabilecekler. Başvuruyu alan vergi daireleri bu dilekçeler ile birlikte iade yapacak vergi dairelerinde iade işlemleri 29 Mart’a kadar yapılmış olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here