Konya'da taşayan Mehmet D. (21) 5 ay önce resmi nikah kıydığı Didar D.'ye şiddet uygulayınca genç kadın babasının evine sığındı. Ancak Mehmet D. eşi ile barışmak için kayınpederinin evine gitti. Burada çıkan tartışmada kayınpederine silah Mehmet D. 40 yaşındaki adamı vurarak öldürdü.

KOCASI BABA EVİNDE DE RAHAT BIRAKMADI

Olay dün gece saat 22:00 sıralarında gerçekleşti. Mehmet D. uyuşturucu ticareti yapmak suçundan dolayı bir süre önce cezasını çekerek cezaevinden tahliye oldu. Ancak 3 yıldır dini nikahla yaşayıp5 ay önce resmi nikay kıydığı eşi Didar D.'ye şiddet uygulayan Mehmet D. korkunç olayın fitilini ateşledi. Eşinden gördüğü şiddetten kaçıp babasına sığınan Didar D.'yi kocası burada da rahat bırakmadı.

SİLAHLA RASTGELE ATEŞ ETTİ!

Mehmet D. dün sabah eşi ile barışıp eve dönmeye ikna etmek için kayınpederinin evine gitti. Ancak kayınpederi kıznın geri dönmesine izin vermedi. Bunun üzerine Mehmet D. silahını çıkararak etrafa rastgele ateş etti. Ardından da olay yerinden uzaklaştı.

BİRBİRLERİNE SİLAH ÇEKİP ATEŞ ETTİLER!

Mehmet D. ile kayınpederi arasındaki tartışma gün içinde telefonda devam etti. Akşam saatlerinde ise annesini ve erkek kardeşini yanına alan İsmail D. kayınpederinin evine yeniden gitti. İddiaya göre Mehmet D. ile kayınpederi burada birbirlerine silah çekip ateş ettiler. Vücuduna 8 kurşun isabet eden kayınpeder hastaneye yetiştirilemeden can verdi. Olay yerinden kaçan Mehmet D. ise polis tarafından yakalandı.

1 AY UZAKLAŞTIRMA KARARI ALINMIŞTI

Öte yandan Didar D. dün sabah polise giderek kocası hakkında şikayetçi olmuş ve 1 ay uzaklaştırma kararı aldırmıştı.