Konya Selçuklu Belediyesi Duyurdu! KPSS Puanıyla 25 Zabıta Memuru İşe Alınacak!

Konya Selçuklu Belediyesi 25 zabıta memuru alınacağı dair bir iş ilanı yayınladı. Belediyenin resmi internet sitesinden yapılan ilana göre KPPS şartıyla alınacak zabıta personelleri daimi kadrolarda istihdam edilecekler. Konya Selçuklu Belediyesi zabıta memuru olma şartları nelerdir? Selçuklu Belediyesi 25 zabıta memuru başvuruları nereden ve nasıl yapılır?

İŞ İLANLARI 10.05.2020 - 17:22 10.05.2020 - 17:22

Türkiye'de işsizlik rakamları yükselmeye başlayınca iş ilanlarına olan ilgi artmaya başladı. Konya Selçuklu Belediyesi tarafından yayınlanan iş ilanı da son günlerin en gözde ilanları arasında yer almayı başardı.

Yakın zamanda yayınlanan ilana göre Selçuklu Belediyesi 25 zabıta memurunu işe alacak. 657 sayı Devlet Memurları Kanununa tabi olacak olan bu yeni zabıta memurları için şartlar belirlendi.

25 zabıta memuru ilanında iki ayrı kategori belirleyen Selçuk Belediyesi ilk kategoride herhangi bir lisans programından mezun olmayı ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmayı şart olarak belirledi. İkinci kategoride ise herhangi bir önlisans programından mezun olmayı ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmayı şart olarak belirlendi. Her iki kategori için de KPSS'den en az 70 puan isteniyor. Birinci kategorise 10 zabıta memuru alınacakken, ikinci kategoride 15 zabıta memuru işe alınacak.

SELÇUKLU BELEDİYESİ 25 ZABITA MEMURU GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Kişisel olarak kamu haklarından mahrum bulunmamak

-Devlete karşı suç işlememiş olmak

-Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak.

-Görevini yapmasına engel olacak fiziksel ya da ruhsal rahatsızlığı olmamak

-İlan edilen kadrolar için belirtilen ön başvuru şartlarını taşımak

SELÇUKLU BELEDİYESİ 25 ZABITA MEMURU BAŞVURUSU NEREYE, NASIL YAPILIR?

Selçuklu Belediyesi'nin alacağı 25 zabıta memuru başvuruları 15 Haziran 2020 tarihi ile 19 Haziran 2020 tarihleri arasında Selçuklu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne şahsen yapılmalıdır. Posta veya başka yollarla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuracak adayların boy ve kiloları Selçuklu Belediyesi Hizmet Binasında bulunan işyeri hekimi odasında tespit edilerek dosyaya işlenecektir.

SELÇUKLU BELEDİYESİ 25 ZABITA MEMURU ALIMI SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Selçuklu Belediyesi 25 zabıta memuru alımı için sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak. 8 Temmuz 2020 ile 9 Temmuz 2020 tarihlerinde sözlü ve uygulamalı sınavlar saat 10:00'dan itibaren Selçuklu Belediye Başkanlığı Şeyh Şamil Mahallesi Doç.Dr. Halil Ürün Caddesi No:19 Selçuklu/Konya adresinde yapılacaktır.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@