Konut Sigortası Hangi Zararları Karşılar? 2020 Konut Sigortası Fiyatları!

Geçtiğimiz hafta yaşanan İzmir depremi nedeniyle tün gözler emlak piyasasına çevrildi. Türkiye'nin aktif fay hatları üzerinde olması nedeniyle her zaman deprem riski ile karşı karşıya kalınacağının uzmanlarca dile getirilmesinin ardından vatandaşlar konut sigortalarına gözlerini çevirdiler. İzmir'de yıkılan binaların büyük mağduriyetler doğurması üzerine vatandaşlar konutlarını sigortalatmayı daha fazla düşünmeye başladılar. Konut sigortası fiyatları ne kadardır? Konut sigortası hangi zararları

EMLAK 03.11.2020 - 19:14 03.11.2020 - 19:14

Türkiye geçtiğimiz hafta yaşanan İzmir depremi neticesind ebir defa daha depremle yüzleşmek zorunda kaldı. Çok sayıda binanın yıkılıp büyük zararların meydana gelmesi neticesinde vatandaşlar konutlarına sigorta yaptırmayı her zamankinden daha fazla düşünmeye başladılar. Türkiye'nin ektif fay hatları üzerinde kurulu olmasından dolayı depremin her zaman gerçekleşme ihtimalinin bulunması konut sigortalarına olan ilgiyi yükseltti. Peki konut sigortası yaptıranlar hangi avantajlara sahip olurlar? Konut sigortası hangi zararları karşılamaktadır?

2020 KONUT SİGORTASI FİYATLARI!

Vatandaşların konut sigortası yaptırmak için yoğun bir talep göstermelerinin ardından en çok merak edilen konulardan birisi de konut sigortalarının fiyatları oldu. Konut sigortası fiyatı sigortalanacak olan konuta vesigorta konusu olan teminata göre değişmektedir. Kapsam genişledikçe fiyat da artmaktadır. Bu nedenle standart bir fiyatlama bulunmamaktadır. Konutla deprem, yangın, sel, su baskını, hırsızlık ve bunun gibi tehlikelere karşı sigortalanabilmektedirler. İsteğe bağlı olarak bazı özel sigortalama çeşitleri de bulunmaktadır. Bunlardan birisi de eşyaların sigortalanmasıdır. Böyle bir durumda ne sebeple olursa olsun eşyaların zarar görmesi durumunda tüm eşyalar sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.

KONUT SİGORTASI HANGİ AVANTAJLAR SAĞLAR?

Konut sigortası yaptırılan konutlarda sigorta kapsamında göre olası bir zarar durumunda zararlar sigorta şirketleri tarafından tanzim edilmektedir. Ancak bunu yanı sıra bazı avantajlar bulunmaktadır. İşte o avantajlar:

-Doğal afetlerin sık sık gerçekleştiği bölgelerde yapılan konut sigortaları ile olası bir afet durumunda ortaya çıkan tüm hasarlar sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır.

-Konut sigortaları ileyalnız evler değil eşyalar da sigorta kapsamına alınabilmektedir. Bir hırsızlık durumunda meydana çıkan zarar yine sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır.

-Sigorta yapılan konutlarda doğal afetler duşında da bir hasar meydana gelirse bu zararın karşılanması için ek ücret ödenmeye gerek kalmaz.

-Konut sigortasu ile kara taşıtı, hava taşıtı ve deniz taşıtı aracılığı ile görülebilecek szararlar da karşılanmaktadır.

-Konut sigortası yaptıran vatandaşlara ambulans gibi acil sağlık hizmetleri de verilmektedir.

-Konut sigortası yaptıran vatandaşlar evlerindeki tesisatı da güvence altına alırlar. Su, elektrik, doğalgaz tesisatlarında meydana gelecek arızalar sigorta şirketi tarafından karşılanır.

-DASK tarafından karşılanmayan zararlar konut sigortası ile karşılanabilir.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@