Ana Sayfa DÜNYA Komadan Anne Olarak Uyandı

Komadan Anne Olarak Uyandı

18 yaşındaki genç kız fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Uyandığında bebek sahibi oldu.

9
0
Paylaş

İngiltere’de yaşanan garip olay bütün ülkenin gündemine oturdu. Genç kız komaya girerek hastaneye kaldırıldı. 4 gün sonra kendine gelen 18 yaşındaki genç Ebony Stevenson bebek sahibi oldu.

Genç kadın hamile olduğunun farkında bile değildi. Nadir gönderilen bir sendroma yakalanan genç anne Sendromun adı ‘uterus didelphys yüzünden hamileliğinin farkına varmadı. Bu sendromda hamilelik 2. rahimde gerçekleşiyor anne aş ermiyor ve bebek içeri doğru büyüyor kusma aşerme gibi belirtiler olmuyor genç anne bebeğine Elodie adını verdi.

İngiliz basınından alınan haberlere göre genç kız Manchester şehrinde yaşıyor. 18 yaşındaki Stephenson 2 Aralık 2018 gününde şiddetli ağrı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Doktorlar genç kadına hemen müdahalede bulundu. Doktorlar genç kızı bilinçli bir şekilde uyuttu ve geçici olarak komaya aldılar bir süre sonra Doktorlar Stephenson bebeği olduğunu fark etti ve sezeryanla doğumu başlattı bebek sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi.

Yaşanan bu olaydan sonra basına açıklamalarda bulunan 18 yaşındaki Stephenson hamileliğini fark etmediğini ve herhangi bir şekilde hamilelik belirtisinde olmadığını söyledi. “uyandığımda hemşirenin beni tebrik ettiğini ve kucağına bir bebek verdiğini gördüm. Çok tuhaf Ve inanılmaz bir duyguydu açıklamalarında bulundu.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here