28 Mayıs'ta gerçekleşen ve Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın zaferiyle sonuçlanan cumhurbaşkanlığı seçi sonrasında yaşanan zamlara bir yenisi daha eklendi. 2.5 litrelik Coca Cola'nın zamlı fiyatı dudak uçuklattı.

Asgari ücretin 11 Bin 402 TL belirlenmesinin ardından son dönemde yaşanan zam furyasına bir yenisi daha eklendi. Pek çok kalemde yaşanan zam furyası sofraların vazgeçilmezi olan Coca Cola fiyatlarını da etkiledi. 2.5 litrelik Coca Cola'nın yeni fiyatı dudak uçuklattı.

28 Mayıs'ta gerçekleşen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferiyle sonuçlanan seçimlerin ardından döviz kuruna yaşanan sert yükseliş pek çok kaleme zam olarak yansıdı. Söz konusu zamlardan sofraların vazgeçilmezi olan Coca Cola'da etkilendi.

Giyimden seyahate, teknolojiden temizliğe birçok kalemi derinden etkileyen zam furyası sonunda 2.5 litrelik Coca Cola'nın yeni fiyatı herkesi şaşırttı.

REKOR ZAM

Aykırı.com'da yer alan habere göre; Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, temmuz ayından itibaren 2,5 litrelik kolanın fiyatının 40 TL olacağını duyurdu. TBYD Başkanı Dündar'ın bu açıklaması herkesi hayrete düşürürken bu açıklama sonrasında temmuz ayında 2.5 litrelik Coca Cola'nın 40 TL karşılığında satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kolaya bir önceki zam ise yılbaşına sayılı günler kala gelmişti. Aralık ayının son haftasında 2,5 litrelik kolanın fiyatı 30 TL'ye çıkmıştı.

CarrefourSA etiket fiyatlarını yarıya indirdi! CarrefourSA etiket fiyatlarını yarıya indirdi!

Dündar'ın açıklaması sonrasında temmuz ayında Cola Cola fiyatlarına yüzde 20 zam gelmesi bekleniyor.