Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı krediler ile Fibabanka tarafından KOBİ ve işletmelere yönelik 12 milyon TL’ye kadar kefalet desteği veriliyor. Son dönemde işletmelerin ve KOBİ’lerin artan finansman ihtiyaçlarına yönelik KOBİ nakit kredilere talepler de arttı. 

Kamu bankaları üzerinden sunulan esnaf ve KOBİ destek kredilerinin yanı sıra özel bankalar ve finansman kuruluşları tarafından da uygun vadeler, faiz oranları ve geri ödeme seçenekleriyle krediler sunuluyor. Esnaf ve KOBİ’lere destek olacak KOSGEB kredileri ve KGF teminatlı krediler ile işletmelere fayda sağlayacak çözümler sunulacak. 

KOBİ’LERE 12 MİLYON TL’YE VARAN KEFALET DESTEĞİ 

kobilere-12-milyon-tlye-varan-kefalet-destegi-verilecek-fibabanka-kobi-nakit-kredi-desteklerin

Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı krediler kapsamında Fibabanka üzerinden işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik önemli destekler sağlanmaya devam ediyor. Esnaf ve KOBİ’lere Kredi Garanti Fonu A.Ş. (KGF) ortaklığı ile KGF teminatlı krediler Fibabanka tarafından sunuluyor. 

KGF destekli ve avantajlı koşullara sahip krediye başvuru yaparak teminat yetersizliği sıkıntısını düşünmeden, işleri için yapılan harcamalara nakit desteği bulma fırsatı sağlanması hedefleniyor. Bu kapsamda KOBİ’lere 12 milyon TL’ye varan kefalet desteği veriliyor. 

İhtiyaç kredisi çekip faiz ödemeyin Akbank faizsiz 15.000 TL taksitli nakit avans veriyor İhtiyaç kredisi çekip faiz ödemeyin Akbank faizsiz 15.000 TL taksitli nakit avans veriyor

İŞLETME VE YATIRIM KREDİLERİNDE HAZİNE DESTEĞİ 

İşletme ve yatırım kredileri için ayrıca KGF teminatlı kredilerde yüzde 90’a varan hazine desteği de sağlanıyor. Buna ek olarak işletme kredilerinde 1 yıl ödemesiz dönemli ve toplam 5 yıla varan, yatırım kredilerinde ise 3 yılı anapara ödemesiz ve toplam 10 yıla varan vade seçenekleri de sunuluyor. 

KGF’DEN KİMLER YARARLANABİLİR? 

KGF teminatlı kredilerden yararlanmak isteyen Fibabanka müşterilerinin belirli şartları sağlamaları gerekecektir. KOBİ vasfına sahip işletmeler, ihracat yapan KOBİ’ler, yurt içinde faaliyet gösteren ve SGK, vergi borcu bulunmayan, esnaf ve KOBİ’ler bu kapsamda kredilerden yaralanabilmektedir. 

Esnaf ve KOBİ’lere yönelik ayrıca Fibabanka’da KOSGEB’den destek almak isteyenler için özel ve en uygun cazip kredi seçenekleri de sunulmaya devam ediyor.