Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen olayda Kızılay'ın Kahramanmaraş merkezli depremin 3.gününde Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP'a çadır satışı çok konuşulmuştu. Sosyal medyada kısa sürede gündem olan olayda Haluk Levent Kızılay'dan depremin 3. gününde çadır satın aldığını açıklamıştı. 

Yaşanan olayların ardından AK Parti'nin bu olay karşısında nasıl bir konuşma yapılacağı merak edilirken Kızılay'ın depremin 3. gününde AHBAP'a çadır satışı ile ilgili ilk açıklama geldi. Depremin üçüncü gününde AHBAP'a 2 bin 50 çadır satışı yapan Kızılay kamuoyu gündemine damga vurmuştu. 

KIZILAY'IN ÇADIR SATIŞI HAKKINDA KONUŞTU!

Gündeme gelen olayın ardından konuyla ilgili ilk kez açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın açıklaması oldukça merak edildi. Turan "Kızılay bir devlet kurumu değil, kendi tüzel kişiliği olan bir dernek. Çadır satışı yanlıştı. Keşke böyle ağır ve acılı bir günde satış yapmasaydı" ifadelerinin yer aldığı bir konuşma yaptı. 

Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de

Kahramanmaraş merkezli deprem çevre 10 ilin yıkılmasına ve 45 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken depremin 3. gününde yaşanan olay gündeme damga vurdu. AHBAP derneğinin kurucusu Haluk Levent'in Kızılay'dan çadır satın aldıklarını söylemesinin ardından Kızılay Başkanı Kerem Kınık "Bu rutin bir işlem. Finansal süreklilik için kurumlara maliyetine satış yapıyoruz" demişti. 

AK PARTİ'DEN İLK YORUM GELDİ!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan "Kızılay, bizim; tartışalım, eleştirelim fakat 154 yıldan beri bizim kurumumuz, en zor zamanda bu milletin yanında yer almış, özel kurumumuz. En zor zamanda milletin yanında yer almış özel bir kurumumuz, 1913'te kamu yararı kararı verilmiş. Şu an eleştirdiğiniz çadır şirketi, 1954 yılında kurulmuş bugünün konuları değil.'' dedi.

Kasıtlarının başka olduğunu dile getiren Turan açıklamasının devamında ''Satsa neden satıyor, satmasa neden satmıyor denecek. Derdiniz başka, sizin kastınız, işiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Ancak net olarak söylüyorum, keşke afet sırasında böyle bir ağır ve acılı günde hiçbir satış yapmasaydı yapılmasaydı. Daha nasıl söyleyebilirim. Satarsan ne olur, işte bugün olduğu gibi, 4 milyon kişiye 3 öğün yemek veriyorsun bu konuşulmaz, satarsan ne olur 400 bin kişiye çadır vermişsin bu konuşulmaz, böyle meclisi ve kamuoyunu yoran gündeme vesile olursunuz." ifadelerini kullandı.