Ana Sayfa GÜNDEM Kızılay Eğitime Desteğini Sürdürmeye Devam Ediyor

Kızılay Eğitime Desteğini Sürdürmeye Devam Ediyor

 Türk Kızılayı var olan eğitim projelerini devam ettirmek ve yeni projelere yelken açabilmek için çalışmalarına devam ediyor.

9
0
Paylaş

Türk Kızılayı her yıl ihtiyaç sahibi öğrencilere materyal ve eğitim konularında olmak üzere çok farklı konularda destek oluyor. Kızılay çalışmalarını eğitim öğretim yılının 2. döneminde de devam ettirecek. Türk Kızılayı ilk hemşirelik okulu açan İl Gençlik kaplarını kuran ve uzun yıllardır eğitim ve gençlerin gelişimi konusunda yapmış olduğu projeler ile devlete yardımcı rol üstleniyor.

 Türk Kızılayı 2018-2019 eğitim yılının ikinci yarısında projelerine kaldığı yerden devam edecek. Yatılı İlköğretim Bölge okullarında öğrencilere olan desteğini arttırmaya devam eden Türk Kızılay’ı ülke genelinde de güvenli yaşamı öğreniyorum kitapları ile gençlerin çok daha bilinçli olmasını sağlayacak.

“Sen Çok Özel” Projesi

‘Sen çok özelsin projesi’ ile beraber özel eğitime gereksinim duyan çocukların topluma kazandırılması ve bağımsız yaşamaları için beceri yeteneklerinin geliştirilmesi konusunda çalışmalar devam edecek. Akranları ile beraber okula devam edebilmeleri ve okul hayatına adapte olabilmeleri için Türk Kızılayı özel eğitim sınıfları oluşturacak.

Özel eğitime gereksinim duyan çocukların sayısı hiç de az değil 30.000 üzerinde bu tarz çocuk var ve bu sayı her geçen gün artıyor. Okul ve kurumlarda özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için eğitim performansı yetersizlik türü ve özellikleri göz önünde bulundurularak her öğrenciye özel olarak destek verilecek.

Tüm projenin Milli Eğitim Bakanlığı ile beraber eş zamanlı bir şekilde yapılacağını ve ayrıca ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardımların toplanması da gündemde. Çok sayıda yardım kuruluşu Türk Kızılayı’nın başlatmış olduğu kampanyaya destek olarak oldukça ciddi miktarlarda bağış topladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here