Uzun yıllardır Türk televizyon izleyicisinin yoğun bir şekilde seyrettiği ve alışkanlık haline gelen başarılı yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'in yeni bölümü ATV ekranlarından yayınlandı. Fenomen yarışma programı sunucu değişikliği yapsa da çok uzun yıllardır devam ediyor. Bilgi odaklı yarışma programı izleyicilere hem bilgilerini ölçme hem de yeni bilgiler edinme imkanı sunuyor.

YARIŞMAYA KUR'AN-I KERİM SORUSU DAMGA VURDU

Kim Milyoner Olmak İster yarışması'nın yayınlanan son bölümüne bir Kur'an-ı Kerim sorusu damga vurdu. Başarılı bir yarışma performansı ortaya koyan yarışması 60.000 TL'lik soruyu doğru yanıtlayarak 125.000 Tl'lik soruyu görme hakkı elde etti. Bu sorunun ekrana gelmesi ile sadece yarışmacıda değil milyonlarca insanda büyük bir merak uyandı.

Oldukça ilgi çeken soruda yarışmacıya, “Hangisi Kur'an-ı Kerim'de geçen isimlerden birisi değildir?” sorusu soruldu. Su sorunun şıklarında ise şunlar yer aldı:

A: Azrail

B: Cebrail

C: Mikail

D: Adem

DOĞRU CEVABI VEREMEDİ!

Bu sorunun ekrana gelmesiyle beraber en çok arama yapılan konular arasında girdi. Herkes bu sorunun doğru cevabını aradı. Sorunun yanıtı ise A şıkkında yer alan Azrail'di. Yarışmacı bu soruya “Mikail” cevabı vererek yarışmadan elendi.

isbilgisi.com