Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor! Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor!

Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e videolu yanıt! Soframızı büyütmeye devam edeceğiz: İYİ Parti lideri Meral Akşener CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı çıktı. Bunun ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabı üzerinden isim vermeden İYİ Parti Lideri Meral Akşener'e videolu yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yayınlamış olduğu videoda sert ifadeler yer verdi. İsim vermeden gönderme yaptığı Akşener'e "Sofra büyümek zorunda, bunu da kimse durduramaz. Bu sofrada siyasi oyunların, nezaketsizliğin, Erdoğan dilinin yerinin olmaması gerekirdi. Bu sofraya oturanlar böyle oturdu, Kalkan da ancak bu sebepten kalkacaktır." ifadelerini kullandı. 

6'lı Masa'nın ortak bir Cumhurbaşkanı adayı belirlemesi beklenirken yaşanan olaylardan dolayı Masa dağıldı. Dün yapılan son toplantıdan sonra kameralar karşısına geçen İYİ Parit Genel Başkanı Meral Akşener 6'lı Masa'da kendi partisi haricindeki her partinin Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismini verdiği fakat kendisinin ise Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı önerdiğini açıkladı. 

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e videolu yanıt geldi. İşte Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda kullanmış olduğu cümleler..

"Sevgili halkım, biz bu yola çıkarken hep Halil İbrahim sofrasından bahsettik. Çünkü bu sofraya bu ülkenin tüm renklerini davet etmemiz gerekir dedim, yoksa bu ülke iflah olmaz dedim. Türkiye'nin tüm renklerini birleştire birleştire, kazanmak için yola çıktık. Soframız böylece gittikçe genişledi. Çünkü amaç sadece ceberut sarayı göndermek ya da değiştirmek değildi; amaç, aynı zamanda yeni ve güzel Türkiye oluşturmaktı."

BU SOFRAYA O OTURMASIN BU OTURMASIN DİYEREK ÜLKEYİ TOPARLAYAMAYIZ

"Bu sofraya 'o oturmasın, bu oturmasın' diyerek bu ülkeyi toparlayamayız. Birilerini hor görerek, göz ardı ederek Türkiye'yi değiştiremeyiz. Bu Türkiye'yi 20 senedir yaşıyoruz zaten. 'Erdoğan gitsin, ama Erdoğanizm gelsin' bu da olmaz." diyen Kılıçdarloğu tarihi sorumlulukların olduğnu ve ittifakın diğer ortaklarından kimsenin medyaya çıkıp hakaretler etmediklerini söyledi.

SORUMLU DAVRANACAĞIZ

Sürekli aynı olgular, birbirini tekrar eden hamleler. Biz ülkeyi siyasal operasyonlarla yönetmeye talip olmayacağız. Hepimizin sorumluluğu var ve sorumlu davranacağız.

BİRLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİM

"Bana gelince, ben bu saatten sonra değişmem, ben birleştiririm. Birleştirmeye de devam edeceğim, sofra büyümek zorunda. Bunu da kimse durduramaz. Bu sofrada siyasi oyunların, nezaketsizliğin, Erdoğan dilinin yerinin olmaması gerekirdi. Bu sofraya oturanlar böyle oturdu, kalkan da ancak bu sebepten kalkacaktır."

HERKES BU SOFRAYA DAVLETLİ

"Bu sofraya herkesi davet etmemizdir. Birilerinin kalkması yerine, tüm renklerimizin oturmasını sağlamamızdır. Onun için ne ben ne de partimdeki yol arkadaşlarım, herhangi bir gerginliğe izin vermeyeceğiz, alet olmayacağız.

Biz sorumlu davranmaya devam edeceğiz. Kimseyi geride bırakmayacağız. Türkiye'nin tüm vatandaşları bu softaya davetli olacak. Halkımız kaygılanmasın. Biz her şekilde Erdoğan'ı da Erdoğan'ın propaganda makinasını da yeneriz, yeneceğiz, emin olun yeneceğiz!" dedi.