Kıdem Tazminatı Çalışmasında Yeni Karar! Bilim Kurulu Oluşturulacak!

Kıdem tazminatı çalışmaları üzerinde tartışmalar devam ederken, konunun derinlemesine görüşülmesi ve herkesi memnun edecek yeni bir kararın alınması için Bilim Kurulu oluşturulacak.

EKONOMİ 24.06.2020 - 12:10 24.06.2020 - 12:10

Kıdem tazminatı fonu hakkında yapılacak olan çalışmalar gündeme geldiği her an tartışmalara ve tepkilere neden oluyor. İşçi ve işveren sendikaları tarafından bu süreç içerisinde yapılan yeni çalışmalara karşın çeşitli iddialar da gündeme geliyor. Ekonomi yönetimi tarafından tartışmaların gündeme gelmesinden dolayı durumun kontrol altına alınması ve her iki tarafın da memnun edilmesi için yeni bir model arayışı üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından en son koronavirüs salgını döneminde oluşturulan ve durumun kontrol altına alınması için çalışmaların sürdürüldüğü Bilim Kurulu bu sefer alınan kararla birlikte kıdem tazminatı çalışmaları için uygulanacak. Kurulacak olan yeni Bilim Kurulu’nun memnun edici ve her kesimi düşünen çalışmalar yapması bekleniyor.

İhtimaller Üzerinde Çalışmalar Yapılacak

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da içerisinde bulunduğu toplantıda konunun derinlemesine ele alınması, farklı görüşlerin tartışılması için bir Bilim Kurulu’nun oluşturulması gerektiğine karar verilmişti.

Bilim Kurulu içerisinde süreç dahilinde akademisyenlerden, hukukçulardan ve ekonomistlerden meydana gelen bir ekibin oluşturulması bekleniyor. Son dönemlerde ortaya atılan farklı senaryolar üzerinde çalışmaların yapılması beklenirken ortak bir çalışma hazırlanması bekleniyor.

Belirlenen metin üzerinde tüm çalışmaların yapılmasının ardından meclise sunulacak. Şimdilerde Kurulun toplanması ve kurulda olacak kişilerin doğru şekilde seçilmesi üzerine çalışmalar devam ediyor

isbilgisi.com