Ana Sayfa DÜNYA Kenyalı Adam Azim Etti Köyüne Yol Yaptı

Kenyalı Adam Azim Etti Köyüne Yol Yaptı

Kenyalı bekçi tek başına kendi köyüne yol yaptı.

618
0
Paylaş

Kenyalı gece bekçisi azim ederek köyüne kazma küreklerle yol yapmayı başardı. Kenya’nın başkentine tam olarak 80 kilometre uzunlukta olan yerde yaşamaya çalışan insanlar için 45 yaşındaki gece bekçisi gönüllü oldu.

Kazma ve kürek ile tek başına 6 gün içerisinde yol yapmayı başardı. Kaldığı a köyde gece bekçiliği yapan kişi tam olarak bir buçuk kilometre yol kazmayı başardı. Nicholas Muchami bekçi kalan 500 metrelik alanı da kendisi kazarak tamamlayacak. Bekçi yapmış olduğu açıklamada kimsenin parası çalışmayı kabul etmediği için tek başına böyle bir işe giriştiğini şu ana kadar toplamda 1 buçuk kilometre kazdığını kalan 500 metre ile kendisinin kazmaya devam edeceğini söyledi.

Elde edilen bilgilere köylüler daha önce dükkânlarına gidebilmek ve köyden çıkabilmek için bir patikayı kullanıyordu. Patikanın sahibi olan kişi arazisine çift çekti ve köylüler her geçen gün çok daha fazla yol yürümek zorunda kaldı.

Yeni bir yol yapılması için gerekli yerlere başvuru olsa da sonuç alınamadı. Köyde yaşayan 45 yaşındaki Bekçi Nicholas Muchami azim etti ve tek başına yol yapmayı başardı. Halen daha yol çalışmaları devam etse de 500 metrelik alanında kaldıktan sonra yol çalışmaları neredeyse bitmiş olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here