İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni yıla Van'ın Çatak ile Şırnak'ın Beytüşşebap ilçeleri arasında bulunan Kato Jirka bölgesinde bulunan Belbuka Üs Bölgesi Komutanlığı'nda girmişti. Bakan Soylu burada askerlerle çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesabından yayınladı. Ayrıca basın kuruluşları da bu ziyaretin fotoğraflarını okuyucularına aktardılar.

YILMAZ ÖZDİL DAHA ÖNCE BAKAN SOYLU'YU ELEŞTİRMİŞTİ!

Sözcü gazetesi köşe yazarı Yılmaz Özdil ise Bakan Süleyman Soylu'nun bu fotoğraflarını eleştirerek, “38 yıldır bu memlekette gazetecilik yapıyorum. Terörün en saldırgan dönemlerinde sınır karakolları gördm. Türk askerinin postalını çıkarıp yerde yemek yediğini ilk defa görüyorum.” dedi.

BAKAN SOYLU'NUN CEVABI SERT OLDU!

Yılmaz Özdil'in bu eleştirisi karşısında sessiz kalmayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yıllar sonra, üç ay kadar önce üstlendiğimiz Belbuka Üst Bölgesi sadece PKK'Nın değil PKK yardakçıları Yılmaz Özdil ve medya faresinin de prsikolojisini bozmuş. Bizim köyle şöyle gül bir söz vardır; it ürü kervan yürür.” cevabını verdi.

YILMAZ ÖZDİL DE YANIT VERDİ!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasına Yılmaz Özdil'in yanıtı da gecikmedi. Sitem dolu bir mesaj paylaşan Yılmaz Özdil, “Bizi korumakla görevli olan İçişleri Bakanı bizi hedef göstererek küfretmiş. Hoşgeldin 2021.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com