Türk siyasetinde seçimlere uzun bir süre olsa da Cumhurbaşkanı adayları ile alakalı polemikler yoğun bir şekildesürdürülüyor. Bir süre önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olacağını ima edince açıklamalar ardı ardına gelmişti. Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda bugün yeni bir açıklama yaptı.

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Televizyonların Ankara temsilcileri ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanlığı seçimleri bizim büyük önem verdiğimiz seçimlerdir. Orada aday olmak herkes için bir gurur olacaktır. Ancak bizim siyasi anlayışımızda tek kişinin ağzından çıkacakların uygulanması gibi bir durum kesinlikle yoktur. Partimizin içerisinde demokratik süreç işler ve benim adaylığın sözkonusu olursa elbette aday oluruz. Bunun bir de Millet İttifakı boyutu var. Benim irademde olacak bir karar değil. Görev düşerse gerekeni hakkıyla yaparız.” dedi.

CİNAYETİ DEĞİL CHP'Yİ TARTIŞTIRMAK İSTİYORLAR!

Son günlerin en çok tartışılan konularından olan Pınar Gültekin cinayetinde CHP'li bir milletvekilinin müdahil olarak genç kızın babasının davasından vazgeçmesini istediği iddialarına da değinen Kemal Kılıçdaroğlu, “AK Parti'nin bir planı ile daha karşı karşıyayız. Cinayeti değil CHP'yi tartıştırmak istiyorlar. Milletvekilimiz çıktı ispat edilirse hem CHP'den hem de milletvekilliğinde istifa edeceğini söyledi. Bu kadar açık bir konuda çok konuşmaya gerek yok. Süreci biz de takip edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Asgari ücret ile alakalı olarak da konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Milyonlarca çalışan vatandaşımızı kuru ekmeğe mahkum ettiler. Asgari ücreti 3.100 TL yapın dedik ama biz dedik diye dinlemediler. Kaybeden vatandaşımız oldu.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com