2023 yılına tam kadro ile girmek isteyen kamu kurumlarından olan Kayseri Üniversitesi, bünyesinde bulunan eksiklikleri tespit etti. Bu kapsamda 16 Aralık 2022 tarihli Resmi Gazete aracılığı ile ilana çıkan kamu üniversitesi, detayları paylaştı. 

2019 yılında kurulan bir devlet üniversitesi olan Kayseri Üniversitesi, yeni döneme tam kadro ile girebilmek amacı ile aralık ayı tamamlanmadan ilana çıktı. Farklı kadrolarda akademik personellere ihtiyaç duyduğunu ifade eden üniversite yönetimi, alımların yapılacak olduğu kadroları ve başvuru sürecini adaylar ile paylaştı. 

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL ALIMI İLANI ARALIK 2022

kayseri-universitesi-farkli-alanlarda-akademik-personel-istihdam-edecek-son-basvuru-tarihi-30- (2)

Henüz yeni kurulmuş bir üniversite olarak değerlendirilen Kayseri Üniversitesi, 2022 yılında çeşitli sebeplerden ötürü kadrosunda oluşmuş olan eksiklikleri giderebilmek amacı ile Resmi Gazete’de yeni bir personel alımı ilanı yayınladı. Kurumun farklı birimlerinde toplamda 11 akademik personelin istihdam edileceğini belirten kamu üniversitesi, alımların yapılacak olduğu kadroları şu şekilde sıraladı:

  • Develi İslami İlimler Fakültesi: 2 kişi
  • Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: 3 kişi
  • Develi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi: 3 kişi
  • Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu: 1 kişi
  • Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu: 2 kişi

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Kadrosunda oluşan eksiklikleri belirleyerek 16 Aralık 2022 tarihli Resmi Gazete aracılığı ile ilana çıkan kamu kurumu Kayseri Üniversitesi, 6 farklı fakültede toplamda 11 akademik personelin istihdam edileceğini ifade etti. Söz konusu kadrolarda görevlendirilmek isteyen adayların üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden daha fazla bilgiye ulaşabileceklerini belirten Kayseri Üniversitesi, başvuru sürecinin bugün itibari ile başladığını ifade etti. 

KPSS şartı yok! İŞKUR en az ilkokul mezunu 24 bin 884 personel alımı yapacak! KPSS şartı yok! İŞKUR en az ilkokul mezunu 24 bin 884 personel alımı yapacak!

Aday başvurularının 30 Aralık 2022 tarihine kadar kabul edileceğini ifade eden Kayseri Üniversitesi, ilgili başvuru evraklarının üniversitenin Resmi Evrak Kayıt Birimi’ne elden teslim edilmesi gerektiğini bildirdi. Kamu kurumu posta veya e- posta yolu ile iletilen başvurularında, değerlendirilmeyeceğini vurguladı.