Teknolojide son yılların en önemli firmalarından birisi haline gelen LG son bombasını patlattı. Dünyanın ilk katlanabilir televizyonunu piyasaya süren LG tüm gözlerin kendisine çevrilmesini sağladı. LG Signature OLED TV R model televizyonun fiyatı ise duyanları şok etti. 87 bin dolar ile piyasaya çıkan katlanabilir televizyon Türk lirası olarak yaklaşık 700.000 TL ediyor.

LG KATLANABİLİR TELEVİZYON İÇİN YILLARDIR ÇALIŞIYORDU!

Katlanabilir televizyonu piyasa sürmek için uzun yıllardır hazırlık yapan LG ilk olarak 2018 yılında televizyonun prototipini tanıtmıştı. Bu tanıtımın ardından televizyonun 2019 yılında satışa sunulacağı duyurulmuştu. Ancak oldukça teknik detayların hazırlanamaması nedeniyle LG Signature OLED TV R'nin piyasaya sürülmesi gecikti. Ekim 2020'de katlanabilir televizyonu satışa sunan LG dünya teknoloji tarihine de ismini yazdırmayı başardı.

İLK OLARAK GÜNEY KORE'DE SATIŞA SUNULDU!

LG Signature OLED TV R model televizyonu satın almak isteyenler bir süre daha beklemek zorunda kalacaklar. Televizyon tüm dünyaya henüz dağıtılmadı. İlk olarak Güney Kore'de bazı perakende mağazalarda satışa sunuldu.

FİYATI TARTIŞMA KONUSU OLDU!

65 inçlik televizyonun satışa sunulması ile tüm gözler LG'ye çevrildi. Sosyal medyanın en çok konuşulan teknoloji konusu haline gelen LG Signature OLED TV R'nin fiyatı çok konuşuldu. Neredeyse lüks bir villa fiyatına satılan katlanabilir televizyonu satın almak isteyenler 87.000 doları yani yaklaşık 700.000 TL'yi gözden çıkarmak zorundalar.

LG SİGNATURE OLED TV R TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

4K çözünürlük sunan katlanabilir televizyonun 65 inç ekranı bulunuyor. Televizyon kapalı olduğunda ise özel yuvasına girerek göz yormayı engelliyor. Ekranın açılışı ile kapanışının 10 saniyede gerçekleşmesi beğenilen özelliklerden birisi oldu. Test aşamasında 50 bin defa açılıp kapatılan LG Signature OLED TV R bu testleri başarı ile geçti. 4 farklı renk seçeneği satışa sunulan katlanabilir televizyonda ses sistemi olarak bir soundbar bulunuyor.

isbilgisi.com