Ana Sayfa TEKNOLOJİ Kasım 2020’de Çıkacak PS5 Özellikleri Sızıyor

Kasım 2020’de Çıkacak PS5 Özellikleri Sızıyor

2020 yılında çıkacak PS5 için sızıntılar devam ediyor.

25
0
Paylaş

PlayStation 5 2020 yılının Kasım ayında çıkacak. Ancak Sony PlayStation 5 hakkında özelliklerinin sızdırılması konusunda oldukça başarılı değil. Yeni gelen bilgilere göre PlayStation 5 Xbox Xbox One S olduğu gibi geriye uyumluluk da olacak.

Bu uyumluluk PlayStation 1’i kapsayacak. Ayrıca fiziki olarak PlayStation 4 PlayStation 3 oyunları da PlayStation 5e takılarak oynanabilecek.

Sony yeni nesil Play station’da da mimari değiştirmek istemiyor. Bu yüzden AMD kullanılmaya devam edecek. Alınan bilgilere göre PlayStation 5 de 4K ve 8K (upscale) desteği olacak olan PS5, 24 GB GDDR6 RAM ile geliyor. 2 TB HDD – NAND Flash desteği ve PS5 ile PS VR 2’nin de tanıtılması ve Dualshock 5’in direkt olarak VR tasarlandığı iddiaları da var.

Her ne kadar daha önce Kasım 2020’de çıkacağı kesinleşse de PlayStation hakkında her geçen gün yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Sony şirket içerisinde bir çalışanın bu sızıntıları gerçekleştirdiğini düşünüyor. 2020 yılına kadar sızıntıların devam edeceği ve PlayStation 5 hakkında birçok bilginin da medyaya duyurulacağı düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here