Kasım 2020 TOKİ Konut Satışları! 519 TL Taksit İle 2+1 Ev Satın Alma Fırsatı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kurumlarından olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kasım 2020 içerisinde uygun fiyatlarla satışa çıkaracağı konutların duyurusunu kamuoyuna ilan etti. 5 farklı şehirde 2+1 daireler TOKİ tarafından satışa çıkarıldı. Konut fiyatları projeye ve illere göre değişiklik gösterirken yüzde 10 peşinat ödeyerek 519 TL taksitle bile konut satın alınabilecek. Ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir fırsat sunan TOKİ'den bu konutları satın almak için başvurular Ziraat Ba

EMLAK 05.11.2020 - 10:35 05.11.2020 - 10:35

Türkiye'de dar gelirli vatandaşlara ucuz fiyatlarla konut satışı yapmak misyonunun en öenmli temsilcisi olan TOKİ Kasım ayı içerisinde satacağı konutlar ile alakalı olarak bir duyuru yayınladı. Açık konut satışlarıyapılacak illeri duyuran TOKİ toplamda 5 farklı ilde konut satışı gerçekleştirecek. 2+1 konutları vatandaşlara satacak olan TOKİ'nin bu konutları tamamen dar gelirli ailelere satılacak. Ödeme kolaylığı da sağlayacak olan TOKİ yüzde 10 peşinat ödenmesi durumunda geri kalan miktarın 120 ay ile 240 ay arasında ödenmesine imkan tanıyacak.

Yeni bir ev sahibi olma hayali kuran ancak maddi imkanları buna elverişli olmayan vatandaşlar için TOKİ'denkaçırılmaz bir fırsat duyurusu geldi. Kasım ayı içerisinde TOKİ tarafından satışa sunulan konutlar düşük taksit tutarları ile satın alınabilecek. Sürekli yeni konut satışı ilanı yayınlayan TOKİ alt gelir grubu için 2+1 konutların satışa çıktığını duyurdu. Ayrıca daha yüksek gelire sahip kesim için de 3+1 ve 4+1 konut satışı da yapılıyor.

KASIM 2020 SATILIK TAKİ KONUTLARI LİSTESİ!

TOKİ tarafından yapılan kamuoyu duyurusuna göre Kasım ayı içerisinde satılması amacıyla Bursa, Tokat, Kütahya, Denizli ve Karabük'te TOKİ konutları satışa çıkarıldı. Duyuruda yer alan ve satışa çıkarılan konutlar ve satış bilgileri şu şekilde:

-Tokat'ın Merkez Dedeli Mahallesi'nde yapılan TOKİ projesinde yer alan 8 adet 2+1 konut satışa çıkarıldı. Bu konutları satın almak isteyen vatandaşlar yüzde 10 peşinat ödemesi yapıp aylık 691 TL taksitle kira öder gibi konutun sahibi olabilirler.

-Karabük'ün Merkez Belen Mahallesi'nde bulunan TOKİ projesi kapsamında inşa edilen 385 adet 2+1 konut satışa çıkarıldı. Bu konutları satın almak isteyen vatandaşlar yine yüzde 10 peşinat ödeme şartıyla ayda 716 TL taksitle satın alma işlemini gerçekleştirebilirler.

-Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinde inşa edilen TOKİ projesinde bulunan 79 adet 2+1 konut satışa çıkarıldı. Vatandaşlar bu konutları satın almak isterlerde yüzde 10 peşinat ödeyerek ayda 531 TL taksitle ev sahibi olabilecekler.

-TOKİ'nin konut satışı yapacağı şehirlerden birisi de Denizli oldu. Çardak ilçesinde inşa edilen TOKİ projesinde 10 adet 2+1 ev yüzde 10 peşinat ve 524 TL taksitle satılacak.

-Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yapılan TOKİ projesinde bulunan 44 adet 2+1 konut iseyüzde 10 peşinat ve 519 TL taksitle satılacak.

TOKİ'DEN KONUT SATIN ALMAK İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

TOKİ'den konut satın almak isteyen vatandaşların öncelikle başvuru şartlarını yerine getiriyor olmaları gerekir. Alt gelir kategorisinde yer alan bu konutların başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlar Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerine giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

TOKİ ALT GELİR GRUBU KONUT SATIŞI ŞARTLARI!

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Satışa sunulan konutun yer aldığı TOKİ projesinin yapıldığı il veya ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak

-Daha önce TOKİ'den ev satın almış olmamak

-Daha önce TOKİ'den konut kredisi almamış olmak

-Kendisinin, eşinin veya çocuklarının tapuda kayıtlı bir evi olmamak

-25 yaşını doldurmuş olmak

-Aylık hane geliri toplamı 5.500 TL'nin altında olmak

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@