Ana Sayfa GÜNDEM Kartal’da Risk Teşkil Eden Binalar Yıkılıyor

Kartal’da Risk Teşkil Eden Binalar Yıkılıyor

Kartal’da tehlike yaratan binaların yıkımına başlandı. Kartal’da 8 bina alınan kararla yıkılacak.

8
0
Paylaş

Kartal’da çöken Yeşilyurt Apartmanı’nın bitişiğinde yer alan 10 katlı Yunus Apartmanı da yıkılmaya başlandı. 21 kişiye mezar olan ve çok sayıda insanın yaralandığı Yeşilyurt apartmanın çökmesi ile Kartal bölgesinde risk teşkil eden binaların tamamının yıkılacağı öğrenildi. 10 katlı Yunus apartmanında yıkım işlerine bu sabah saatlerinde başlandı.

Kartal’da çökme tehlikesi olduğu anlaşılan ve yıkımına karar verilen 10 katlı Yunus apartman yıkım işlerine Pazartesi sabah saatlerinde başlandı. Apartman sakinleri tehlikeli binayı itfaiye asansör aracılığı ile boşalttı. Ayrıca evlerine geri dönerek değerli eşyalarını almalarına izin verildi. Belirli bir süre Yunus Apartmanı sakinlerine değerli eşyalarını almak için vakit tanındı. Ardından görevliler Yunus Apartmanının yıkımına devam etti.

Yıkım Bugün Devam Edecek

Apartmanın yıkımına geçtiğimiz günlerde başlansa da akşam saatlerinde ara verilmişti. Binada oturan apartman Sakinleri evlerine girecek değerli eşyalarını almak istemişlerdi. Yetkililer onay verdikten sonra itfaiye asansörü aracılığı ile binaya giren apartman sakinleri değerli eşyalarını alarak evlerinden ayrıldılar. Yıkım işlerinin bugün tamamlanması bekleniyor.

21 kişiye mezar olan Yeşilyurt Apartmanı bir benzeri felaket daha yaşanmaması için Kartal’daki binaların pek çoğu analiz edilecek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çöken binanın çevresinde yer alan 10 apartmanın analiz edildiğini ve 8 binanın yıkılmasına karar verildiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here