Türkiye'de kamu kurumlarında işe alımlarda genel olarak ÖSYM tarafından yapılan tercih işlemlerinin ardından işe yerleştirme yapılıyor. KPSS puanları esas alınarak yapılan yerleştirmelerle işe alınacak personeller adil bir şekilde belirleniyor. ÖSYM son olarak Karayolları Genel Müdürlüğünün açmış olduğu 170 sözleşmeli personel kadrosuna yapılan yerleştirme sonuçlarını duyurdu.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONELLER BELİRLENDİ

ÖSYM tarafından bugün yapılan açıklamaya göre Karayolları Genel Müdürlüğüne yerleştirilecek 170 sözleşmesi personelin belli olduğunu duyurdu. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından istihdam edlecek olan ön lisans mezunu 68 sözleşmeli personel ile, lisans mezunu 102 sözleşmeli personel belirlendi. 7 Ekim 2020 ile 12 Ekim 2020 tarihleri arasında tercihleri yapılan KPSS 2020/13 Karayolları Genel Müdürlüğünün sözleşmeli personel yerleştirme işlemleri tamamlandı.

KPSS 2020/13 SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Karayolları Genel Müdürlüğünün açmış olduğu 170 sözleşmeli personel kadrosu için ÖSYM tercihi yapan vatandaşlar bu tercihlerin sonuçlarında işe girip giremediklerini öğrenmek istiyorlar. Bu sonuçlar ÖSYM'nin sınav sonucu açıklama sitesi olan sonuc.osym.gov.tr adresinden TC kimlik numarası ve kişiye özel şifrelerle giriş yapılarak öğrenilebilir.

ÖSYM bugün yaptığı duyuruda Karayolları Genel Müdürlüğünün sözleşmeli personel alımı tercihleri için sayısal verileri de açıkladı. Buna göre 68 kadronun açıldığı ön lisans mezunları için tercih yapan aday sayısı 2.539 kişi oldu. Bu tercihlerin sonucunda 68 kişi işe yerleştirildi. Lisans mezunu olup 102 kadro için tercih yapan adayların sayısı ise 6.637 olarak açıklandı. Bu kadrolara da 102 kişi yerleştirildi.

isbilgisi.com