Bankalar neredeyse her gördüğü kişiye kredi vermeye çalışıyor. Aynı zamanda kredi kartı ile ilgili büyük bir rekabet içerisinde bulunmakta olan bankalar yeni müşteriler bulmak istiyor. Durumun böyle olmasıyla birlikte yeni bir müşteri kitlesi yakalamak isteyen bankalar kredi puanı düşük olması sebebiyle kredi ve kredi kartı kullanamayan vatandaşlara gözünü dikmiş durumda.

Durum böyle olmasıyla birlikte vatandaşlar arasında kredi notu düşük olan vatandaşlarda bu durumu bir fırsat olarak görmeye başladı. Normal şartlar altında kredi notu kötü olan vatandaşlar her hangi bir şekilde kredi kullanamamaktadır. Durumun böyle olması ile birlikte bu kitle ihtiyaçlarını kredi kullanarak görmemektedir. Bankalar kredi notu kötü olan bir kesim vatandaşa kredi vermeyi kabul etmiş gibi görünüyor

Kredi Puanı Limitleri Daha da Düşecek..!

Normal şartlar altında kredi alınabilecek puan limitinin bankalar tarafından düşürülmesi planlanıyor. Bu çerçevede bankalar öncelikle müşterinin durumunu bir kere daha inceleyecek. Ufak tefek sorunlar sebebiyle kredi alamamış olan vatandaşlara bu anlamda kolaylık sağlanacak. Kredi için sağlanmakta olan kolaylıklar aynı zamanda kredi kartı ile ilgili de sağlanacak.

Bankalar bu noktada birbirinden farklılıklar gösterebilir. Her bankanın kriterleri bu anlamda değişiklik sağlayabilir. bu sebeple yazımızda sizler için banka ismi vermeyi doğru bulmadık. Bankalar arasında araştırma yaparak uygun olan bankanın sizler için seçilmesi mümkün olacaktır. Kredi yakın zamanda verilecektir.