Kan grubu ile hastalık bağlantıları ortaya çıktı! İşe en şanslı kan grubu: Londra'da yapılan bilimsel bir araştırma sonucunda hastalıklar ile kan grupları arasında bazı bağlantılar ortaya çıktı. Buna göre en sağlıklı kan grubu ortaya çıktı. Peki hangi kan grubunda ne gibi hastalık riskleri var? İşte detaylar..

İngiltere'nin Londra kentinde gerçekleştirilen bu araştırmanın sonuçlarına göre bazı kan grupları ile hastalıklar arasında bağlantılar ortaya çıktı. Hastalıkların sebeplerinin de kan grupları ile ilişkilerinin olabileceği de araştırma sonucunda elde edilen bilgiler arasında yer aldı. 

Bulaşıcı hastalıklar, kanser, tansiyon ve şeker hastalıkları gibi hastalıklar başta olmak üzere daha birçok hastalığın da kan grupları ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırmalarda kan grupların belirleyici özelliklerinin aktive olmasını sağlayan CVT bileşeninin aynı zamanda beyinde kan pıhtılaşmasını da tetikleyebileceği bir durumun varlığı ortaya atıldı. 

WhatsApp ve Instagram'da silinen mesajlar nasıl geri getirilir? WhatsApp ve Instagram'da silinen mesajlar nasıl geri getirilir?

KAN GRUPLARI İLE HASTALIKLAR ARASINDAKİ BAĞ ORTAYA ÇIKTI

Londra'da yapılan araştırma 882 deneğin üzerinde gerçekleştirildi. Buna göre AB kan grubuna sahip olan kişilerin CVT riskinin diğer kan gruplarına oranla 5,6 kat daha fazla olduğu ortaya çıktı. Ayrıca 0 kan grubunda olan kişilerde ise söz konuus oran yarı yarıya düşüyor.

EN ŞANSLI KAN GRUBU BELLİ OLDU

0 kan grubu olan insanların hava kirliliği ve çevresel farkötlere karşı daha dirençli oldukları ortaya  çıktı. 0 kan grubuna sahip olan insanların yapıları gereği kalp krizi riski çok daha az olduğu öğrenildi.