Türkiye'de işe girmek için kamu kurum ve kuruluşlarının personel alım ilanını bekleyenleremüjdeli haber geldi. Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'na sivil memur alımı yapılacak. Gerçekleştirilecek olan personel alımlarında “Milli Savunma Uzmanlığı Yönetmeliği” ve “Silahlı Kuvvetler Uzmanlığı Yönetmeliği” esasları uygulanacak.

Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı uzman yardımcılığı kadrolarına gerçekleştirilecek olan alımlarda işe alınacak personeller Ankara'da kurumların merkezlerinde görevlendirilecekler. Uzman yardımcılığı kadroları için her iki kuruma da başvurular başladı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-657 sayılı Devlet memurları Kanunu'nun 48. maddesindeki genel şartlara sahip olmak

-1 Ocak 2021 tarihi itibariyle35 yaşını doldurmamış olmak

-Kadrolar için belirtilen niteliklere sahip olmak

-Affa uğramış dahi olsa kasten işlenmiş bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası almamış olmak

-Kadrolara göre puan türü değişmekle beraber 2019 ve 2020 KPSS'den en az 70 puan almış olmak

-Askerlikle ilişiği bulunmamak

-Son 3 yıl içerisinde YDS'den nitelik tablosunda belirtilen puanı almış olmak

-Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadroları için geçerli olmak kaydıyla her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetleri'nden çıkarılmamış olmak

-Başvuru işlemini süresinde yapmak ve istenen belgeleri süresinde teslim etmek

HANGİ KADROLARA KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde çeşitli branşlarda olmak üzere 50 adet Milli Savunma Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde ise 5 uzman yardımcısı alımı yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Hem Milli Savunma Bakanlığı hem de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yapılacak olan uzman yardımcısı alımları başvuruları Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden personeltemin bölümünden elektronik ortamda yapılacak. 31 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru işlemi yapılabilecek.

isbilgisi.com