Kamu Lojmanı Satın Almak İsteyenlere Emlak Katılım'dan Yüzde 0,76 Faizle Finansman Desteği

Kamu lojmanı satışlarına finansman desteği sunan Emlak Katılım bu konuda cazip imkanları vatandaşların kullanıma sundu. 120 aya kadar tüm vadelerde yüzde 0,76 faiz oranı ile konut kredisi sağlayan Emlak Katılım kamu lojmanlarından satın almak isteyen vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlıyor.

EMLAK 12.06.2020 - 17:11 12.06.2020 - 17:11

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından satışa çıkarılan kamu lojmanları için finansman desteği sağlayan Emlak Katılım, vatandaşlara cazip seçeneklerle büyük imkanlar sunmaya devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Emlak Katılım arasında imzalanan protokol gereği Türkiye genelinde satışa sunulan 50 bin kamu lojmanının satışı sırasında vatandaşlara uygun faizli finansman imkanı veriliyor.

EMLAK KATILIM'DAN YÜZDE 0,76 FAİZLİ FİNANSMAN DESTEĞİ

Son dönemlerde meydana gelen konut kredilerindeki faiz indirimlerine Emlak Katılım da katıldı. Buna göre kamu lojlamları satışında uygulanan kredi faizi yüzde 0,76'ya düşürüldü. Emlak Katılım yeni dönemde bu faiz oranını sabit tutarak tüm vade seçeneklerinde aynı şekilde uygulama kararı aldı.

TÜM VADELERE AYNI FAİZ ORANI

Kamu lojmanlarının satışı sorasından verilen finansman desteğini geliştiren Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar konu ile alakalı bir açıklama yaparak, “Emlak Katılım olarak vatandaşlarımızın finansman sorunlarına güncel çözümler üretmeye devam ediyoruz. Herkesin ulaşabileceği finansman çözümleri ile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermek istiyoruz. Kamu lojmanlarına yönelik özel finansman desteğimizi daha da ön plana çekmeye karar verdik. Kamu lojmanı satın almak isteyen vatandaşlarımız 120 aya kadar vadelerdeyüzde 0,76 faizle konut kredisi kullanabilecekler.” dedi.

Türkiye'de kamu lojmanları satışı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından dönem dönem yapılan ihalelerle gerçekleştiriliyor. Şartları taşıyan vatandaşlar ihale sonucu Emlak Katılım desteği ile almak istedikleri kamu lojmanlarının yeni sahibi oluyorlar.

isbilgisi.com