Türkiye'de iş arayan vatandaşlar ve yüksek gelirli bir iş bulmak isteyenler kamu kurumlarının nitelikli iş ilanlarını çok yakından takip ediyorlar. Yüksek maaşlı işler arasında uzman, uzman yardımcılığı, müfettiş, müfettiş yardımcılığı gibi kadrolar yer alıyor. Bu nedenle lisans mezunu vatandaşlar bu kapsamdaki işlere başvurabilmek için ilanları ve başvuru şartlarını büyük bir titizlikle inceliyorlar.

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 20 MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALACAK!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kurumlarından olan Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından Resmi Gazete'de bir ilan yayınlanarak 20 müfettiş yardımcısının işe alımının gerçekleştirileceğini duyurdu. Kimler Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 20 müfettiş yardımcısı kadrosuna iş başvurusu yapabilir, başvuru şartları nelerdir?

MÜFETTİŞ YARDIMCILARI İŞE NASIL ALINACAK?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana göre 20 müfettiş yardımcısı yarışma sınavı ile işe alınacak. Bu sınavlar yazılı ve sözlü olmak üzereiki aşama şeklinde gerçekleştirilecek. Yazılı sınava girmeye hak kazanacak kişiler KPSS puanlarına göre belirlenecek. Bu sınava 120 kişi katılabilecek. Yazılı sınav klasik yöntemle yapılacak. Yazılı sınav sonuçları üzerinde yapılan değerlendirmede baraj notunu geçen adaylardan 60 kişi sözlü sınava davet edilecek.

MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-2019 ve 2020'de yapılan KPSS'nin en azından birisine katılmış olmak

-Hukuk bölümü için A Grubu KPSSSP9 puan türünden en az 85 puan almak

-Teknik bölüm için A Grubu KPSSP3 puan türünden en az 75 puan almak

-657 Sayılı Deblet Memurları Kanununun 48. maddesinde yer alan koşulları sağlamak

-Yarışma sınavının yapılacağı gün itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak

-Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak

-Görevini yapmaya ve yurdun her tarafına seyahat etmeye engel olabilecek fiziksel ve ruhsal bir rahatsızlığı bulunmamak

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI İŞ BAŞVURUSU NE ZAMAN VE NASIL YAPILIR?

Tapu ve Kadastro tarafından açılan 20 müfettiş yardımcısı kadrosu için başvurular en geç 2 Kasım 2020 Pazartesi günü mesai saatinin bitimine kadar yapılmalı. İstenilen belgeler şahsen veya iadeli ve taahhütlü olarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Ek Hizmet Binası'na iletilmeli.

isbilgisi.com