Türkiye'de kamu bankaları tarafından sağlanan destek kredilerine bugün bir yenisi daha eklendi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılan ortak açıklamaya göre Mikro İşletmeler Destek Paketi kamuoyuna duyuruldu. KOBİ'lerin faydalanacağı bu yeni kredi paketinde müşterilere 100.000 TL'ye kadar kredi imkanı tanınacak.

48 AY VADELİ DESTEK KREDİSİ!

Kamu bankaları tarafından yapılan kamuoyu bilgilendirmesine göre Kredi Garanti Fonu (KGF) garantisiyle verilecek olan yeni destek kredisi 48 aya kadar vadeli olacak. Yıllık yüzde 11,5 faizle verilecek olan krediden cirosu 3 Milyon TL'ye kadar olan firmalar yararlanabilecek.

Yeni destek kredisi paketi kapsamında verilecek olan kredilerde firmalara kurumsal kart, doğrudan borçlanma sistemi, tedarik zinciri finansmanı, mal alımına yönelik teminat mektubu, güvencel içek, nakit çekimine kapalı kurumsal kredili mevduat hesabı gibi ürünler üzerinden nakit desteği sağlanacak.

KAMU BANKALARI ŞUBELERİNDEN BAŞVURU ALINACAK!

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilecek olan bu krediden faydalanmak isteyen müşteriler bu bankaların şubelerinden işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Talep edilecek belgeleri karşılayan KOBİ'lere 100.000 TL'ye kadar düşük faizli kredilerin kısa süre içerisinde kullandırılacak.

BAKAN ALBAYRAK'TAN YENİ DESTEK KREDİSİ PAKETİ AÇIKLAMASI!

Yeni destek kredisi paketi ile alakalı olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bir açıklama yaparak, “Koronavirüs sürecinde iştetmecilerimizi, KOBİ'lerimizi, sanayicimizi yalnız bırakmayan kamu bankalarımızdan vatandaşlarımıza yönelik bir destek daha geldi. KOBİ'lerimizin ve esnafımızın her zaman yanındayız. Mikro İşletmeler Destek Paketi milletimizin hizmetindedir. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

isbilgisi.com