Hafta sonunda sokağa çıkma yasağının olduğu gün İstanbul'da polis ekipleri tarafından yasağı ihlal edenlere yönelik baskınlar düzenlendi. Bu baskınlardan birisi de bir kahvehaneye yapıldı. Hem sokağa çıkma yasağı kuralını delen hem de kahvehanede oyun oynayan vatandaşlar polisleri karşılarında görünce hiç şaşkınlık yaşamadılar.

POLİSİN CEZA KESMESİNE ALDIRIŞ ETMEDEN OYUN OYNAMAYA DEVAM ETTİLER!

Polis ekipleri koronavirüs tedbirlerini iki açıdan delen vatandaşlara kişi başı 3.150 TL ceza kesmeye başladı. Ancak sıranın kendilerine gelmesini bekleyen bir grup vatandaş oyunlarını bozmayarak cezayı kimin ödeyeceğine dair oyun oynamaya başladılar. Bunu videoya çekip sosyal medyada da paylaşan vatandaşlara tepki yağdı.

Sosyal medya paylaşımında sorumsuz vatandaşlar, “Cezayı ödetmek için oynamaya devam” mesajını yazdılar. Paylaşımı bir süre sonra silmek zorunda kalan bu vatandaşlaın oyun oynama istekleri vekoronavirüs lagını umursamamaları eleştiri konusu oldu.

CEZALAR CAYDIRICI DEĞİL!

Kahvehanede o sıra bulunan bir başka vatandaşın bu görüntüleri videoya kaydetmesi de bir başka detayı daha ortaya çıkardı. Oyun oynarken yakalanan diğer vatandaşların da rahat tavırları tedbirlerin ve uygulanan cezaların caydırıcı olmaktan uzak olduğunu ortaya koydu.

isbilgisi.com