Kahramanmaraş ili birçok yöresel lezzeti barındıran turizm konusunda da kendini geliştirmiş büyük bir şehir olma özelliği barındırır. Bu sebeple evden çalışmak isteyen kişiler için yeni iş kolları oluşmaktadır. Yörenin lezzetleri ve yöreye özgü hediyelik eşyaların satışını yapan firmalar, yeni işçi alarak sigorta, yol veya yemek masraflarını yapmak istemedikleri için evlere iş verirler. Kahramanmaraş'ta Evde ek iş yapmak isteyen kişiler özellikle hangi sektörün hangi işlerinin evlere verildiğini iyi bilmelidir.

Kahramanmaraş’ta evde iş imkanı sağlayan sektörlerin iş olanakları;

 • Paketleme işleri,
 • Kuruyemiş ambalajlama işi,
 • Kına paketleme,
 • Takı yapımı,
 • Çeyiz işleri,
 • Tütün işleri,
 • Gıda ürünleri imalat işi,
 • Hediyelik eşyalar yapım işi gibi fırsatlar Kahramanmaraş evde ek iş yapmak isteyen kişilere sunulmaktadır.

Kahramanmaraş Evde Ek İşi Kimler Yapabilir?

Evde ek iş yapacak kişiler öncelikle iş için vakit ayırarak düzenli bir şekilde iş teslimlerini yapmalıdır. Evde ek iş emekliler, lise öğrencileri, ek gelire ihtiyacı olanlar, ev hanımları, üniversite öğrencileri ve engelli bireylerden oluşabilir. Bu nedenle hemen herkes evde ek iş olanaklarından faydalanabilir. Kahramanmaraş’ta evde ek iş yapmak isteyen kişiler, Kahramanmaraş eve iş veren firmaların iş ilanlarını takip ederek başvuru yapabilir. Başvurular büyük iş ilanlarının olduğu sitelerde aranmamalıdır. Bu sebeple sosyal medya ağları kullanılarak iş arayaşı gerçekleştirilebilir.

Kahramanmaraş Evde İş Veren Firmalar

Evde ek iş veren firmalar, Kahramanmaraş merkez ve çevresinde oturanlar için büyük avantaj sağlamaktadır. Kişiler evlerinden çıkmadan para kazanabilirler. Evinin rahatlığında çalışıp aile ekonomisine katkı sağlamak isteyenler evde iş veren firmaları sıkı bir şekilde takip etmelidir. Sezonluk veya uzun dönemlik evlere verilen işler firmalar tarafından internet sitelerinde ilan edilir. Bu sebeple Kahramanmaraş’ta evde iş ilanları veren firmalar basit işler ile evinde çalışacak kişilere para kazanma olanağı sunarlar. Kahramanmaraş Evde iş yaptıran firmaların sektörleri;

 • Ambalaj firmaları,
 • Gıda pazarları,
 • Organizasyon şirketleri,
 • Temizlik firmaları,
 • Hediyelik eşya satan dükkanlar,
 • Tütün shoplar,
 • Çeyiz dükkanları,
 • Yöresel ürün satışı yapan dükkanlar gibi kurumların sayesinde kişiler ek gelir sahibi olabilir.

Kahramanmaraş Evde Ek İş Nasıl Yapılır?

Evde ek iş yapacak kişiler, Kahramanmaraş evde iş yaptıran firmaların iş ilanlarını takip ederek başvuru yapabilir. İlk kez evde iş yapacaklar özellikle aldıkları işin tüm detaylarını işyerinden bir personele mutlaka sormalıdır. İlk işlerde eksiksiz ve kurallara uyarak iş teslimi yapmak diğer alınacak işler için önemlidir. Evde ek iş yapmak kolay ve basittir. Kişiler planlı ve programlı şekilde yürüterek işlerini gününde teslim ederlerse daha çok para kazandıran işler içinde hak sahibi olabilecek ve yeni iş talebinde bulunabileceklerdir. Kahramanmaraş Evde yapılacak işler genellikle basit işlerden oluştuğundan hemen herkes bu işleri rahatlıkla yapabilecektir. Önemli olan sabır göstererek işleri eksiksiz, istenildiği gibi tamamlamaktadır.

Kahramanmaraş bölgesinde evde ek iş almak isteyen kişiler organizasyon firmaların, düğün, nişan, kına, sünnet düğünü, toplantı veya seminerleri için gıda paketleme işi veya gıda ürünleri imalat işi alabilmektedir. Özellikle Kahramanmaraş bölgesinin yöresel ürün satışı yapılan pazarlarında evden yapılan gıda ürünlerinin satışı yapılabilir. Bunun için gıda üretim yapan kişilerle iletişime geçerek kişilerin evlerinde hazırladığı yöreye özgü lezzetler satışa sunulabilir. Böylece satıcı kişilerden belli bir miktar karşılığında evde yaptıkları ürünler için bir ücret belirler ve evde çalışan kişiler aile ekonomisine bu şekilde katkıda bulunabilirler.

Kahramanmaraş Evde Ek İş Ne Kazandırır?

Evinde çalışmak isteyen kişiler evde Kahramanmaraş iş veren fabrikalara başvuru yapabilir. Başvuru yapan kişiler iş için uygun görüldüğü takdirde fabrikalar tarafından Kahramanmaraş evlere iş verilir. Bu sayede kişiler evinden çıkmadan iş alıp, bitirdikleri işi yine evinden çıkmayarak teslim edebilir. Evde çalışarak günlük ortalama 50 TL ile 70 TL arasında ücret kazanmak mümkündür. Bu ücret işin türüne, adedine ve kişinin tecrübesine bağlı değişkenlik gösterebilir. Kişiler işlerini gününde ve eksiksiz teslim ederek işverenler tarafından daha fazla iş alabilir.

isbilgisi.com