Ana Sayfa TEKNOLOJİ Kafa Topu Çinli Şirkete Satıldı

Kafa Topu Çinli Şirkete Satıldı

Kafa topu 2 resmen satıldı. Çin merkezli şirket 100 milyon doların üzerinde bir fiyat ile oyunu satın aldı.

19
0
Paylaş

Dünyanın en köklü oyun firmaları arasında yer alan Miniclip webtekno’nun da bağlı olduğu İZMO bünyesindeki masamo oyunu satın aldı. Satın alma işlemleri bugün tamamlandı. Anlaşmaya dair herhangi bir rakam açıklanmadı. Ancak tahmini rakamın 100 milyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Son yıllarda en popüler oyunlar arasında yer alan Kafa Topu 2 Çinli teknoloji devi Miniclip tarafından satın alındı.

İZMO tarafından hayata geçirilen kafa topu aldığı yatırımlarla masoma yine Global pazarda adını duyurmayı başarmış ve şirket artık faaliyetlerin Miniclip çatısı altında sürdürecek. İki tarafta anlaşma ile ilgili bir duyuru ya da miktar paylaşmadı. Ancak iki tarafın 100 milyon doların üzerinde bir rakam konusunda anlaşmaya sağladığı ifade ediliyor.

Daha İyi İşler Yapacağız

İZMO kurucusu olan İbrahim Akman “bu anlaşma ile çok daha başarılı işler yapacaklarını söyledi. Akman Miniclip gibi geçmişi olan ve deneyimli bir ortak ile çalışmak için sabırsızız. Kafa topu serisiyle yakaladığımız başarının devamını getireceğiz. Akman ayrıca yeni ofise geçeceklerini ve 45 kişilik çalışma ekipleri 70 kişiye kadar çıkaracaklarını sözlerine ekledi. Miniclip de bu anlaşmadan son derece memnun İbrahim Akman’ın ekibi ile ortak olmaktan dolayı son derece memnun olduklarını söyledi kafa topu markası ile beraber yenilikçi adımlar atma konusunda çalışmalar yapacaklarını yineledi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here