Kadir Şeker Davasında Yeni Gelişme! Cezası İnmesi Beklenirken Talep Edilen Ceza Şok Etti!

Konya'da sevgilisine şiddet uygulayan Özgür Duran'ı engellemek isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiası ile yargılanan ve 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker'in davasında bir son dakika gelişmesi yaşandı. Duran ailesinin avukatı Metehan Uluman kararı istinafa taşıyarak Kadir Şeker için müebbet hapis cezası talep edeceklerini söyledi.

GÜNDEM 07.11.2020 - 16:26 07.11.2020 - 16:26

Türkiye'de Konya'da meydana gelen cinayet olayı nedeniyle Kadir Şeker'i aylarca konuştu. Hatta mahkemesi görülen ve 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker'e haksızlık yapıldığına dair binlerce yorum yapıldı. Davanın savcısı karar mahkemesinin ardından verilen cezaya itiraz ederek daha fazla indirimin uygulanması gerektiği şeklinde başvuruda bulunmuştu. Herkes Kadir Şeker'in cezasının indirilmesini beklerken bugün şok bir gelişme yaşandı.

KADİR ŞEKER OLAYI NEDİR?

Konya'da evine gittiği sırada Özgür Duran isimli şahsın sevgilisine şiddet uygulamasını engellemek için araya giren ve şahsı durduran Kadir Şeker olay yerinden ayrılırken arkasından kendisine müdahalede bulunan Özgür Duran ile boğuşma yaşamıştı. Bu boğuşma sırasında Kadir Şeker'in elindeki kesici alet Özgür Duran'ın kalbine saplanmış ve ölümle sonuçlanmıştı. Bu cinayet sonrasında Kadir Şeker'e büyük bir destek verildi ve mağdur olduğuna dair genel bir kanı oluştu.

KADİR ELİNDEKİ BIÇAKLA OLAY YERİNE GELDİ

Kadir Şeker olayı ile alakalı olarak bugün Duran ailesinin avukatı Metehan Uluman açıklamalarda bulundu. Kadir Şeker için müebbet hapis cezası talebinde bulunacaklarını söyleyen Metehan Uluman, “Kadir Şeker'in olay yerine elinde bıçak ile geldiğine dair güçlü ifadeler dosyada bulunuyor. Bu kesici aletin taşınması ile 6136 sayılı kanuna muhalefet etmektir. Olayı devam ettiren Kadir Şeker'in elindeki bıçaktır. Bu nedenle haksız takdir inidirimi uygulanamaz.” dedi.

Kadir Şeker'in kahraman ilan edilmesine itiraz eden avukat Metehan Uluman, “Kadir Şeker olayı ile birlikte sosyal medya aracılığı ile toplumun ne kadar kolay yönlendirilebileceğini bir defa daha gördük. Henüz ortaya çıkmamış iddialar ile Kadir Şeker'i kahraman ilan ettiler. Bir sanığı kahraman ilan eden toplum kalbinden bıçaklanarak öldürülen masum birisini vicdanen cezalandırmıştır. Kadir Şeker'in beraat etmesini isteyenler bağımsız mahkemelerin aleyhine davranmaktadırlar. Toplum vicdanı cezalandırmayı yapacaksa Twitter'dan anket yapılıp cezalar öyle verilsin.” ifadelerini kullandı.

KADİR ŞEKER'E MÜEBBET HAPİS CEZASI TALEBİ

Gerçekler günyüzüne çıktıkça Kadir Şeker'in aldığı desteği kaybetmeye başladığını söyleyem Metehan Uluman, “Öldürülen Azgür Duran'ın ailesi bu süreçöte mesnetsiz iddialara maruz kaldı. Bıçağın Özgür Duran'a ait olduğu bile söylendi. Bunun aksi ispatlandı. 23 cm boyunda olan bıçağa meyve bıçağı dediler. Bunun da aksi ispatlandı. Kadına şiddet var dediler. Şiddet gördüğü iddia edilen kadın bunu kabul etmedi. Kadın ifadesini değiştirdi dediler. Bunun da doğru olmadığı ortaya çıktı. Bu iddialar Kadir Şeker lehine kamuoyu oluşturmak için kullanıldı. Kimse ölen kişiyi ve onun acılı ailesini düşünmedi. Ancak gerçeklerin ortaya çıkmasıyle Kadir Şeker de aldığı desteği kaybetmeye başladı. Bugün Kadir Şeker'i sadece sahte hesaplar savunuyor. Biz davayı istinafa taşıyın kendisine müebbet hapis cezası verilmesini talep edeceğiz” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@