Kabine Toplantısı Bugün Saat Kaçta Yapılacak, Yeni Kararlar Ne Zaman Açıklanacak? Sokağa Çıkma Yasakları Geri Dönecek Mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde bugün kabine toplantısı yapılacak. Kabine toplantısında koronavirüs tedvirleri, Azerbaycan'a Karabağ meselesi nedeniyle asker gönderilmesi, Doğu Akdeniz'deki gelişmeler, ekonomi ve hukuk alınındaki reform çalışmaları gibi çok yoğun bir gündem görüşülecek. Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak? Yeni koronavirüs kararları saat kaçta açıklanacak?

GÜNDEM 17.11.2020 - 10:14 17.11.2020 - 10:14

Türkiye'nin yoğun gündeminin görüşüleceği kabine toplantısı bugün yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde toplanacak olan kabine toplantısına tüm bakanlar katılım gösterecek. Beştepe'de saat 15:30'ta başlayacak olan toplantıda çok yoğun bir gündem görüşülecek. Yeni koronavirüs kısıtlamalarının da görüşüleceği toplantının akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI GÖRÜŞÜLECEK

Kabine toplantısının en ağır gündemi yenikoronavirüs tedbirleri olacak. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun yeni kısıtlama tavsiyelerinin masaya yatırılacağı toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs salgınına dair son bilgileri paylaşacak. Bunun üzerine tavsiye edilen kısıtlama kararlarının gerekliliği tartışılacak. Edinilen bilgilere göre çok sayıda kısıtlama kararına bugün imza atılacak. Sokağa çıkma yasakları dahil olmak üzere bazı işletmelerin kapatılması veya sınırlı hizmet verilmesi kararlaştırılacak. Alınan nihai kararlar toplantının ardından açıklanacak.

AZERBAYCAN'A ASKER GÖNDERİLMESİ KONUŞULACAK

Kabinenin ikinci gündem maddesi ise Azerbaycan olacak. Azerbaycan ile Ermenistan arasında Karabağ'da yapılan mutabakat ile alakalı olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bir sunum yapıp detayları aktaracaklar. Ayrıca Türkiye'nin bölgede gözlemci sıfatıyla asker göndermesi de görüşülecek.

DOĞU AKDENİZ POLİTİKASI MASAYA YATIRILACAK

Hafta sonu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile KKTC'ye ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Doğu Akdeniz ile alakalı önemli bilgiler verecek. Doğu Akdeniz'de yürütülen sondaj çalışmalarının detayları tüm bakanlarla paylaşılacak. Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasındaki uygulamaları da masaya yatırılarak yeni adımların atılıp atılmaması kararlaştırılacak.

HUKUK VE EKONOMİ REFORMLARI GÜNDEME ALINACAK

Ekonomi ve hukuk alanındaki yapılak olan reformlar da kabine toplantısının önemli gündem maddelerinden birisini oluşturacak. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan atılması gereken adımlarla alakalı olarak bir sunum gerçekleştirecek. Alınması gereken ekonomik tedbirler tartışmaya açılacak. Ayrıca Merkez Bankası'nın bu hafta alacağı faiz kararı da değerlendirilecek.

Kabine toplantısının akşam saat 19:00'da sona ermesi bekleniyor. Toplantının bitiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan yeni kararları kamuoyuna açıklayacak.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@