İzmir'de Emlakçılar Deprem Mağdurlarından Komisyon Almayacaklar!

İzmir'de deprem meydana gelmesi ve bazı binaların ağır hasarlı olmasının ardından gözler İzmir kiralık ev piyasasına çevrildi. Ev kiralamak isteyen vatandaşlar maliyetlerin artmasında endişe ederlerken bu vatandaşlara müjdeli haberi İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu verdi. Mesut Güleroğlu deprem mağduru olan İzmirlilerden emlakçılar olarak hizmet bedeli talep etmeyeceklerini söyledi.

EMLAK 01.11.2020 - 21:24 01.11.2020 - 21:24

İzmir'de meydana gelen depremin ardından tüm gözler burada depremden etkilenen v emağdur olan vatandaşların yeni evlerine yerleşmelerine çevrildi. İnternette verilen ilanlarda İzmir'de kiralık dairelerin fahiş noktalara yükseldiği iddialarına İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu tepki gösterdi.

İZMİR'DE EMLAKÇILAR DEPREMZEDELERDEN KOMİSYON ALMAYACAK!

Mesut Güleroğlu yapmış olduğu açıklamada, “İzmir'de deprem felaketi sonrasında tüm şehir olarak fedakarca bir sınav veriyoruz. Sosyal medyadan kiraların yükseltildiğine dair iddiaların paylaşılmasını samimi bulmuyorum. Yayınlanan ilan fotoğraflarında kiralık dairelerin hangi şehirde olduğu bile belli değil. Emlakçılar mal sahiplerinin talebi doğrultusunda hareket eder. Fiyatlarda belirleyici olmazlar. Ancak biz İzmirli emlakçılar olarak depremzedelerden herhangi bir komisyon almayacağız.” dedi.

İzmir'de kira fiyatlarının yükseldiğine dair iddiaların doğru olmamasını dileyen Tüketici Hakları Derneği Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Bu iddiaların doğru çıkmamasını temenni ediyorum. İzmir'de çok sayıda otel sahibi otellerini depremzedelere açmış durumdalar. Tüm vatandaşlar elini taşın altına sokuyor.” ifadelerini kullandı.

KİRALARI ARTTIRANLAR CEZALANDIRILABİLİR

İzmir'de kiraların arttırılması durumunda sadece vatandaşların değil o vatandaşlara kira yardımı yapan devletin de soyulmaya çalışılacağını söyleyen Aydın Ağaoğlu, “İnanmak istemiyoruz ama eğer kiralık evlerinde kira arttırımı yapanlar varsa bunlar fırsatçılardır. Hatta devleti soymaya teşebbüs etmiş kötü insanlardırlar. Fiyatların yükseldiğine dair ilanların ekran görüntüsü ile şikayetçi olunabilir. Mutlaka böyle bir durumda ceza verilecektir.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@