Türkiye'de belediyelerin mülkiyetinde bulunan taşınmazlar ihale yoluyla vatandaşlara satılmaya devam ediliyor. Belediyeler bu şekilde bütçelerine ek kaynak yaratırken vatandaşlar da piyasa şartlarından daha uygun fiyata konut, arsa ve bunun gibi taşınmazları satın alma imkanına sahip oluyolar.

25 KONUT İHALEYLE SATIŞA ÇIKARILDI!

Belediyeler tarafından verilen taşınmaz ihaleleri ile alakalı olarak son duyuruyu İzmir Büyükşehir belediye Başkanlığı yaptı. Yayımlanan ilana göre İzmir Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan 25 adet konut ihaleile satışa çıkarıldı. Konutlar için 12 Kasım 2020 tarihinde ihale gerçekleştirilecek ve bu ihalede açık teklif usulü uygulanacak. İhaleye katılmak isteyen vatandaşların başvurabilecekleri son tarih ise 11 Kasım 2020 Çarşamba saat 12:30 olarak ilan edildi.

TAHMİNİ SATIŞ BEDELLERİ AÇIKLANDI!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre ihaleyle satılacak olan konutların tamamı İzmir'in Karabağlar ilçesi Yaşar Kemal mahallesinde bulunuyor. Yine verilen bilgilere göre konutların tahmini satış fiyatları da açıklandı. Buna göre konutlar 203.000 TL ile 231.000 TL arasında değişen fiyatlarla ihaleye çıkarıldı.

İhaleye katılmak isteyen vatandaşlar ihaleye ilişkin şartname ve ekleri İzmir Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetim Dairesi Başkanlığı Mesken Şube Müdürlüğü'nden 10 TL karşılığında alabilecekler. İhalede teklifler açık bir şekilde alınacak ve en yüksek teklifi veren vatandaşlar konutları satın alma hakkını kazanacaklar.

isbilgisi.com