İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ İYİ Parti'nin HDP İle Yeni Anayasa Hazırladığını İddia Etti!

İYİ Parti'de sular bir türlü durulmuyor. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ bir açıklama yaparak Genel Başkan Meral Akşenir'in talimatıyla HDP ile masaya oturularak yeni bir anayasa hazırlığı yapıldığını iddia etti. Ümit Özdağ'ın bu iddiası siyaset kulislerinde bomba etkisi yarattı.

GÜNDEM 10.11.2020 - 10:12 10.11.2020 - 10:12

İYİ Parti'de yapılan son kongredeki liste krizinin artçıları devam ediyor. Bu liste krizinin en önemli isimlerinden birisi haline gelen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ açıklamaları ile gündem belirlemeye devam ediyor. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için FETÖ imasında bulunan Ümit Özdağ şimdi de İYİ Parti'nin HDP ile gizli bir ittifak içerisinde bulunduğunu söyledi.

HDP İLE GİZLİ İTTİFAK İDDİASI

İYİ Parti tarafından disiplin kuruluna gönderilen ve savunma yapması istenilen Ümit Özdağ parti içerisinde arka planda yaşananlara dair iddialarını sürdürüyor. İYİ Parti'nin HDP ile gizli bir ittifak halinde olduğunu söyleyen Ümit Özdağ yeni bir anayasa hazırlığından da bahsetti.

Ümit Özdağ yapmış olduğu açıklamada, “Ben HDP ile yakınlaşmaya dair herhangi bir açıklama yapmadım. Ancak HDP konusunda kamuoyuna yalan söyleyen birisi varsa o da ben değilim. Bana, İYİ Parti seçmenlerine, Türk milletine HDP konusunda yalan söyleyen kişi Meral Akşener'dir.” dedi.

YENİ ANAYASA HAZIRLANMIŞ!

Açıklamalarını sürdüren Ümit Özdağ yeni bir anayasa hazırlığından da bahsederek, “HDP ile gizli kapaklı ilişkisi bulunanlar bunu ortaya koyamıyorlar. 2018 yılında yapılan genel seçimlerin öncesinde Meral Akşener'in talimatı ile parti divanından habersiz bir şekilde 2 kişi CHP, Saadet Partisi ve HDP ile dört ay boyunca yeni bir anayasa hazırladılar. Seçimler eğer ikinci tura kalmış olsaydı bu yeni anayasa kamuoyuna açıklanacak ve ona göre propoganda yapılacaktı. Bundan benim haberin yerel seçimlerden sonra oldu.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@