2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yaklaşmasının ardından birçok kişi Millet İttifakı tarafından açıklanacak Cumhurbaşkanı adayını merakla beklenmeye devam ederken geçtiğimiz gün toplanan altılı masanın 6 Mart tarihinde ortak karar ile alınan Cumhurbaşkanı adayını açıklamaları bekleniyordu. 

ÖSYM 2023 DGS tercihlerini almaya başladı ÖSYM 2023 DGS tercihlerini almaya başladı

CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLACAK?

Seçimlere kısa süre kala Millet İttifakı tarafından açıklanması beklenen Cumhurbaşkanı adaylığına dair gelen son bilgiler doğrultusunda altılı masanın dağıldığı duyuruldu. Altılı masadan çekilen Meral Akşener Cumhurbaşkanlığı adayı için Ekrem İmmaoğlu ve Mansur Yavaş isimlerinin önerisini sunarken reddedilmesi ve tüm isimlerin Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istemesi üzerine altılı masadan çekildiğini açıkladı. 

ALTILI MASA NEDEN DAĞILDI?

Yapılan açıklamada Meral Akşener ''“Biz de İYİ Parti olarak; 3 yılı aşkın bir süredir; sokaklarda, dükkânlarda ve meydanlarda, sıklıkla duyduğumuz; milletimizin, yoğun bir teveccüh gösterdiğine, hemen her yerde, şahit olduğumuz; Ve yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında da, uzun süredir; Sayın Erdoğan'a karşı, açık ara kazandığını gördüğümüz, iki ismin, adaylığı konusunda, görüşümüzü beyan ettik.'' dedi. 

Önerdikleri iki ismin de reddilmesinin ardından altılı masadan çekilen Meral Akşener sonrası Memleket Partisi'nin kurucusu Muharrem İnce ile bir araya gelir mi? sorusunun yanıtı aratılmaya başlandı. Altılı masadan ayrıldığını duyuran Meral Akşener ve Muharrem İnce arasında bir birlşemenin olabilirliği sorgulanmaya başladı. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?