İstihdam İçin Düğmeye Basıldı! O Şirket 800 Kişiyi İşe Alacak!

Koronavirüs salgını pek çok sektörü derinden etkiledi. Yavaş yavaş normalleşme için adımlar atılırken Toyota 800 kişilik istihdam için düğmeye başladı. Sanayi sektöründe çarkların yeniden dönmeye başladığı ortaya çıktı.

EKONOMİ 20.06.2020 - 10:06 20.06.2020 - 10:06

Koronavirüs salgını ekonomide yaşanan daralma ve çalışmaların kısıtlanması gibi çeşitli sebeplerden dolayı pek çok sektörü derinden etkiledi. Salgın sonrasında normalleşme adımları için hükümet cephesinden çeşitli teşvik ve yeni çalışmalar açıklanmaya devam ediyor. Türkiye bu süreç içerisinde salgınla verdiği mücadele sonucunda tüm dünyaya örnek olmaya devam ediyor.

Toyota Yeni İşe Alımlar Gerçekleştirecek

Japon otomobil devi Toyota’nın Türkiye’de bulunan fabrikasına ve üretim merkezine yapılan bir ziyaret sonrasında üretimde çarkların yeniden dönemeye başladığı ve kötü zamanların geride bırakıldığı belirlendi. 7 hafta boyunca salgın nedeniyle mola veren şirketin üretime başlamasının ardından kapasiteyi kademeli olarak artırdığı otaya çıktı. Şimdilerde de 800 kişilik yeni bir işe alımın gerçekleştirileceği ve bu nedenle istihdama katkı sağlamak için yeni çalışmalara imza atacaklarını açıkladılar.

Arma Filtre Kapasitesini Artıracak!

Otomotiv, beyaz, eşya aydınlatma ve mobilya gibi pek çok alanda üretimlere imza atan Arma Filtre Sistemleri ise son dönemlerde salgının etkilerinden sıyrılmak üzere olduklarını açıkladılar. Kısa çalışma şeklini bırakıp yeniden eski çalışma sistemine geçilmesi bekleniyor. Bununla birlikte çalışma kapasitesi yüzde 100 oranında artırılmış olacak.

Sanayi sektörüne bakıldığı zaman pek çok firmanın çalışma kapasitesini eski seviyeye getirdiği, kontrollü ancak etkili bir çalışma sisteminin benimsendiği ortaya çıktı. Bu süreçte stok için değil ihtiyaçlara yönelik üretim yapıldığı genellikle 3 vardiyalı sistemin benimsendiği ifade edildi.

isbilgisi.com