Artan ulaşım fiyatları, gündelik hayatın her alanına yansıyan yüksek zam oranları ile karşı karşıya kalan vatandaşların bellerini iyiden iyiye büktü. Özellikle Rusya- Ukrayna savaşının başlamış olması ile birlikte rekor seviyelere ulaşan akaryakıt fiyatları, ulaşım bedellerinin daha da tırmanmasına sebep oldu.

Ekonomi piyasalarında ve akaryakıt sektöründe gözlenen olumsuz gelişmeler sebebi ile aylar önce yüzde 40’lık ulaşım zammını İstanbul halkına duyuran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, günlerce gündemde kaldı. Bu duyurunun ardından vatandaşların ceplerini bir nebze olsun rahatlatacak çeşitli İstanbulkart kampanyalarına imza atan yetkililer, bu kapsamda yeni bir indirim kampanyasının daha bilgisini vatandaşlar ile paylaştı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilmiş olan İstanbulkart’ın, yalnızca ulaşım alanında değil çeşitli alışveriş noktalarında da geçerli olmasına karar verildi. Bu kapsamda ilgili alışveriş noktalarına ilişkin İstanbulkart kampanyaları geliştirmiş olan yetkililer, otopark kampanyasından sonra bir kampanyayı daha tüketiciler ile paylaştı. 

Milyonlarca emekli bayram edecek Milyonlarca emekli bayram edecek

İSTANBULKART’TAN BELTUR KAMPANYASI!

istanbullu-vatandaslara-resmen-duyuruldu-odemelerinizin-yuzde-10u-iade-edilecek-son-basvuru-ta (2)

İstanbulkart kullanıcılarının ceplerini ferahlatacak yeni bir kampanyaya daha imza atan yetkililer, söz konusu kampanyanın Beltur kafe, restoran ve büfelerinde geçerli olduğunu bildirdi. 31 Ekim 2022 tarihine kadar geçerli olan kampanyası kapsamında para iadesinin yapılacağını ifade eden yetkililer, iade tutarının yapılan harcamanın yüzde 10’unu geçemeyeceğinin bilgisini paylaştı. 

İSTANBULKART BELTUR KAMPANYASININ AYRINTILARI!

İstanbulkart yönetimi tarafından geliştirilmiş olan Beltur para iadesi kampanyası, İstanbul’da yaşayan vatandaşlar tarafından yakından takip edildi. Vatandaşlar, yeni kampanyaya ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. 

İstanbulkart’ın yüzde 10’luk para iadesi kampanyası kapsamında iade tutarının 20 TL’yi aşmayacağına dikkat çeken yetkililer, söz konusu kampanya kapsamında bir İstanbulkart için tek iade hakkının tanımlanacağını ancak bir kullanıcının birden fazla İstanbulkart için kampanya başvurusu yapabileceğini ifade ettiler. Kampanyanın 31 Ekim 2022 tarihine kadar geçerli olduğunu belirten yönetim, ödülün SMS ile bildirileceğini duyurdular.