Ana Sayfa GÜNDEM İstanbul’da Terör Operasyonu Yapıldı

İstanbul’da Terör Operasyonu Yapıldı

İstanbul da 127 merkeze eş zamanlı terör operasyonu yapıldı.

10
0
Paylaş

İstanbul Emniyet Müdürlüğü terörle mücadele şubesi özel Harekat polislerinin de desteği ile birlikte il genelinde belirlenen 127 adrese eş Zamanlı Operasyon yaptı. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmaları sonucunda tespit edilen 127 adrese Özel Harekat polislerinin de desteği ile birlikte operasyonlar düzenledi.

Sultangazi’de bulunan bir binanın giriş katında 2 daire ve Terörle Mücadele ekipleri ve özel harekat polisleri baskın düzenledi. Ekipler içeride kısa süreli araştırmalar yaptı. Diğer ekipler de binanın çevresini kuşatarak tetikte bekledi ve diğer adresleri de eş zamanlı operasyonlar düzenlenerek çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerin bir kısmı Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonrasında ise Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüphelilerin işlemlerine burada devam ediliyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bir süredir teknik ve fiziki takipleri sonucu 127 adres belirlemişti. Bu adreslere özel harekat polisleri ile birlikte eş Zamanlı Operasyon düzenleyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ekipleri çok sayıda kişi gözaltına aldı.

Terör örgütleri ile birlikte bağlantısı olduğu tespit edilen kişileri önce hastaneye giderek sağlık kontrolünden geçti. Ardından ise Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here