İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon merkezi (UKOME) toplantısı İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar'ın başkanlığında gerçekleştirildi. Bu toplantıda İstanbul'da dolmuş, taksi ve minibüs ücretlerine zam yapılmasına dair teklifler değerlendirilerek karara bağlandı.

ZAM TEKLİFİ GÜNDEME ALINDI!

2020 yılının son UKOME toplantısından İstanbulluları üzecek zam haberi çıktı. UKOME toplantısında önce taksi, dolmuş ve münibüs ücretleri için yüzde 11 zam teklifi görüşüldü. Bu teklifle en kısa mesafenin 2,50 TL'den 2,75 TL'ye, en uzun mesafenin ise 3,70 TL'den 4 TL'ye çıkarılması önerildi.

TAKSİLERE YÜZDE 20 ZAM İSTENDİ!

Bu zam teklifine sektör temsilcileri pek sıcak yaklaşmadı. Taksiciler, minibüsçüler ve dolmuşçular taksi ücretlerine yüzde 20, minibüs ve dolmuş ücretlerine yüzde 13 zam talep ettiler. Ancak bu talepler UKOME tarafından gündeme alınmadı. Yüzde 11 zam teklifi UKOME toplantısında oy çokluğu ile kabul edildi.

YÜZDE 11 ZAM OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ!

İstanbul'da bu kararla beraber taksi, dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 11 zam yapıldı. Yeni tarifenin kısa bir süre içerisinde uygulanmaya başlanması bekleniyor.

isbilgisi.com