İstanbul'da Kritik Zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan Dün Gece Naci Ağbal Ve Nurettin Canikli'yle Görüştü!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa etmesinin ardından yaşanan gelişmeler büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Bloomberg tarafınfan yayınlanan bir habere göre Bakan Albayrak'ın istifa kararının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'daki evinde Nurettin Canikli ve Naci Ağbal ile bir araya gelerek bir süre görüşme gerçekleştirdiği iffia edildi.

EKONOMİ 09.11.2020 - 13:45 09.11.2020 - 13:45

Türkiye'de ekonomi ve sisyaset gündemi Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa etmesi ile alakalı olarak yaşanan gelişmelere odaklandı. Şu an kadar resmen bir açıklama yapılmazken Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi bugün konu hakkında resmi açıklama yapılacağını duyurdu.

KISIKLI'DA EKONOMİ ZİRVESİ

Gündemde bunlar yaşanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile alakalı olarak Bloomberg tarafından bir haber yayınlandı. Bu habere göre Bakan Albayrak'ın istifasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Kısıklı'da bulunan evinde bir zirve gerçekleştirildi.

Merkez Bankası Başkanı olarak atanan Naci Ağbal ile geçmiş dönemde Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevini üstlenmiş olan Nurettin Canikli'nin katıldığı zirvede son ekonomik gelişmeler değerlendirildi. Yapılan görüşmeden yeni kararlar çıkıp çıkmadığına dair herhangi bir açıklama yapılmazken ilgili görüşme tüm gizemini korumaya devam ediyor.

YENİ HAZİNE VE MALİYE BAKANI KİM OLACAK?

Bloomberg'in iddiasına göre görüşmenin Bakan Albayrak'ın istifasının heman ardından gerçekleşmesinin Nurettin Canikli'nin yeni Hazine ve Maliye Bakanı olabileceği şeklinde yorumlandı.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@