Ana Sayfa GÜNDEM İstanbul’da Kar Yağışı Devam Edecek

İstanbul’da Kar Yağışı Devam Edecek

İstanbul da kar yağışı devam edecek. Bir çok bölgede ekipler tuzlama çalışmasına devam ediyor.

5
0
Paylaş

İstanbul’da başlayan kar yağışı etkisini sürdürecek. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya İstanbul’da kar yağışının gün boyu devam edeceğini söyledi. Twitter hesabından açıklama yapan Yerlikaya meteorolojik verilere göre şehrimizde yarın akşam saatlerine kadar aralıklarla kar yağışı devam edecek.

AKOM ekipleri ulaşımın aksamaması adına çalışmalarına devam ediyor diyen Yerlikaya yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürücülerinde dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu. Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava sisteminin kendisini öğleden sonra hissettirdiğini ve karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar şeklinde seyrettiğini söyleyen Yerlikaya akşam saatlerinde havanın soğuk olacağını söyledi. Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası’nda Avcılar Beylikdüzü Büyükçekmece Çatalca ilçelerinde kar yağışı etkili olacak. Ayrıca Şişli Beyoğlu Sarıyer bölgelerindeyse Karla Karışık Yağmur etkisini gösteriyor.

Karayollarına bağlı kar küreme araçlarının ilçede tuzlama çalışmalarına devam ederken bazı Sokakların kapandığı görüldü. Ekipler bu sokaklarda müdahale etmeye başladı. Bazı noktalarda ise trafik normal seyrederken kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde trafik yoğunluğuna da sorunlar yaşanabiliyor etkisini arttırarak devam eden kar yağışı sürücülere zorla anlar yaşatırken Şişli ve Kâğıthane’de maddi hasarlı kazalar meydana geldi ayrıca Silivri D100 karayolunda da bazı araçlar kontrolden çıktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here