İstanbul'da İki AVM Açılış Tarihlerini İlan Ettiler! AVM'ler Ne Zaman Açılacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan AVM'lerin salgında meydana gelen iyi gelişmeler neticesinde çeşitli önlemler eşliğinde yeniden açılması planlanıyor. Yetkililer bu planlamayı yaparken İstanbul'da iki AVM yeni açılış tarihlerini belirleyerek kamuoyuna duyurdular.

İŞ DÜNYASI 01.05.2020 - 19:53 01.05.2020 - 19:53

Türkiye'de Mart ayında koronavirüsün etkin olmaya başlaması sonrasında atılan ilk adımlardan birisi de AVM'lerin kapatılması olmuştu. O günden bugüne kadar AVM'ler kapalı durumda bulunuyorlar.

AVM'lerin ne zaman açılacağı ise merak konusu olurken özellikle son bir haftada çok sayıda kişinin polemik konusu haline geldi. Devlet yetkilileri Mayıs ayıiçerisinde AVM'leri açmayı planladıkları kamuoyuna duyurulurken AVM'ler de artık açılarak daha fazla zarara uğramak istemiyorlar.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken AVM'lerin ne zaman açılacağı konusunda bugün enteresan bir açıklama yapıldı. Akiş GYO'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderdiği bildirime göre şirkete ait olan iki AVM 1 Haziran 2020'de açılacak.

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından yapılan açıklamada, “19 Mart 2020'de koronavirüs nedeniyle kapattığımız Akbatı ve Akasya Alışveriş Merkezlerinde faaliyetlerimize yeniden devam edebilmek için, iştirakçilerimizden de aldığımız görüşler sonucunda 1 Haziran 2020 tarihinde mutabık kaldık. Bu tarihte bünyemizde faaliyet gösteren iki AVM yeniden vatandaşlara hizmet vermeye başlayacaktır. Sağlık Bakanlığı veya Bilim Kurulu'ndan olumsuz bir görüş gelmesi halinde ise belirlediğimiz tarih ertelenecektir.” denildi.

AVM'lerin ne zaman açılacağına İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi karar verecek. Bu genelge Sağlık Bakanlığı'nın ve Bilim Kurulu'nun görüşleri alındıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile yayınlanacak.

isbilgisi.com