Türkiye son yılların en kurak kış mevsimini yaşıyor. Yurt genelin yağışların az olması başta tarım olmak üzere tüm su kaynaklarını olumsuz etkiliyor. Ocak ayının ortasının yaklaşmasına rağmen İstanbul kar yağışını bu yıl henüz almadı. İstanbul'da yeterince yağmurun dahi yağmaması su kaynakları açısında zorlu bir yılın habercisi olarak gösteriliyor.

İSTANBUL'A NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

İstanbul'a ne zaman kar yağacağı konusunda vatandaşların büyük merağı devam ederken beklenen açıklamayı Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı ve Türkiye Cumhuriyeti İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Prof. Dr. Mehmet Emin Gürpınar yaptı.

Mehmet Emin Gürpınar sosyal medya üzerinden takipçilerine yönelikyaptığı değerlendirmesinde, “İstanbul'a 15 Ocak'tan sonra kar yağışı gelebilir. Hava olayları buna işaret ediyor.” dedi. Bu açıklama üzerine çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Gürpınar'dan daha detaylı açıklama yapmasını istedi.

BİLİM ADAMLARI 15 OCAK SONRASINI İŞARET EDİYOR!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'a kar yağışı konusunda bilim adamlarının medyaya beyanları ortaya çıkmış ve onlar da 15 Ocak'ı işaret etmişlerdi. 15 Ocak'tan sonra Türkiye'nin yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

isbilgisi.com