Ana Sayfa GÜNDEM İstanbul’a Kar Yağışı Geliyor

İstanbul’a Kar Yağışı Geliyor

Soğuk hava ve kar yağışı başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde etkili olacak.

4
0
Paylaş

İstanbul’a dondurucu soğuk ve kar geliyor. Uzmanlar İstanbul genelinde etkili kar yağışı, buzlanma ve soğuk hava bekliyor. Son birkaç gündür mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları Cuma akşam saatlerinden itibaren düşmeye başlayacak.

Hava sıcaklıkları birçok bölgede 10 derece birden düşecek. Kuzey batıdan gelecek olan soğuk ve yağışlı hava birçok şehre kar yağışı getirecek.  Gelecek soğuk hava dalgası ile beraber hava sıcaklıkları 3 gün içerisinde 10 derece düşecek. Yurda Kuzeybatı yönünden giriş yapacak soğuklar karlı hava ve soğuk havayı beraberinde getirecek. Özellikle İstanbul’da kar yağışları etkili olacak.

Sıcaklıklar Cuma gecesinden itibaren hızla düşüş gösterecek. Cumartesi ve Pazar günü Marmara Bölgesi ege Bölgesi kuzey ve Batı Karadeniz’de kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı ege bölgesinin iç kıyılarında ve Marmara Bölgesi’nde İstanbul çevresinde oldukça yoğun bir şekilde yağması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarılara göre ülkemizin genelinde parçalı ve yer yer bulutlu Karadeniz orta ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri ile Kocaeli Sakarya bölgelerinde yağış bekleniyor.  Antalya’nın doğu ilçeleri, Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde ise yağmur yağışının etkili olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here